Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бензин без етанол - откъде?


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имам моторен снегорин TORO с OHV двигател за втора година и брах големи ядове, тъй като мин. го ползвах с обикновен 95 бензин, а се оказа, че етанолът в него привлича вода от атмосферата при горене и после става весело в карбуратора. Та с доста зор го оправиха, защото изобщо не искаше да запали тази зима, но за съжаление не можаха да ме посъветват нищо за това откъде да купя читаво гориво. Видях, че в чужбина се продават еднолитрови разсфасовки бензин без етанол и други примеси, специално за четиритактови двигатели, но тук не откривам такова нещо.

 

Днес обиколих всички големи вериги бензиностанции без Газпром и нямаше бензин без съдържание на етанол... 7 или 10% и това е.

 

Някой има ли идея къде може да открия такова нещо без да ходя до нефтозавода и да си наливам :D

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам моторен снегорин TORO с OHV двигател за втора година и брах големи ядове, тъй като мин. го ползвах с обикновен 95 бензин, а се оказа, че етанолът в него привлича вода от атмосферата при горене и после става весело в карбуратора. Та с доста зор го оправиха, защото изобщо не искаше да запали тази зима, но за съжаление не можаха да ме посъветват нищо за това откъде да купя читаво гориво. Видях, че в чужбина се продават еднолитрови разсфасовки бензин без етанол и други примеси, специално за четиритактови двигатели, но тук не откривам такова нещо.

 

Днес обиколих всички големи вериги бензиностанции без Газпром и нямаше бензин без съдържание на етанол... 7 или 10% и това е.

 

Някой има ли идея къде може да открия такова нещо без да ходя до нефтозавода и да си наливам :D

......отиди на бул.Константин величков и Стамболийски, ул. се казва "Три уши" ,на ъгъла й с К. Величков има магазин за моторни триони,косачки и т.н.........там, освен масла и консумативи, продават и бензин.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Супер, сещам се за кое става въпрос, благодаря много! Още днес ще мина :icon_thumbup:

...само че не е така,както го казваш......етанола в бензина няма проблем.....виж ,метанола е голям проблем,защото той разяжда гумените съединениея и маркучи от вътрешната страна....т.е. ако има вв бензина по бензиностанциите метанол, то ще пострадат много коли, а това ще се случи много бързо и щеше да се разбере....на моите косачки и резачки си слагам 95 бензин и досега нямам проблеми......естествено - и масло ....така че нещо друго е станало по твоя снегорин....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко етанол има в бензина - като % съотношение....

http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/16602-smesta-ot-benzin-i-etanol-uvrejda-dvigatelia/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам моторен снегорин TORO с OHV двигател за втора година и брах големи ядове, тъй като мин. го ползвах с обикновен 95 бензин, а се оказа, че етанолът в него привлича вода от атмосферата при горене и после става весело в карбуратора.

 

 

Много ми е интересно кой "химик-приложник" ги разказва тези приказки :).

Единственото, което може да направи етанолът, е да се свърже в комплексни съединения с различен непостоянен състав, зависещ от съотношението етанол-вода. Който не вярва, може да прочете дисертацията на Менделеев "За съединенията на спирта с водата".

Хипотезата, че етанолът "привлича" "вода от атмосферата", е меко казано смехотворна, още повече при затворен резервоар.

 

Според мен, ако причината за ядовете е наистина вода, то тя е дошла в резервоара с бензина. А за да се изгори безпроблемно, трябва да се добави етанол. Колкото повече вода, толкова повече етанол, докато не си намерите бензин без вода :):):).

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...