Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Накратко проблема ми е, че мицко трудно пали. Автомобила е Outlander 2.0 DI-D 140hp. Смених акумулатора (беше с оригиналния от 2008ма). Тази сутрин дадох контакт/изгасих 3 пъти преди да завъртя, но пак доста въртене падна докато запали. Прави ми впечатление, че лампичката за подгрева много бързо изгасва въпреки, че вън е -12 и имам усещането, че нафтата изобщо не се подгрява. Имам няколко въпроса :

 

1) Може ли да си прецакам двигателя със "студен старт"

 

2) Как ще е по-добре за двигателя - да се държи ключа да върти стартера докато запали или да се пуска на "серии" въртене

 

3) Къде могат да ми погледнат дали подгрева не е загинал

 

 

Безаварийно и нека акумулаторите бъдат с вас !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

аз бях в същата ситуация до вчера. На мен ми закачиха колата на компа и там се видя че и 4-те подгревни свещи са заминали. Смениха ги (смениха и гарнитурата, защото трябваше да се отваря капака) и тая сутрин на -13 изобщо не се зачуди колата да запали.

 

За съжаление не мога да ти помогна за избор на сервиз в София. Тук съм виждал много да хвалят Пламен (DJ Tumbi), може да пробваш при него.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

аз бях в същата ситуация до вчера. На мен ми закачиха колата на компа и там се видя че и 4-те подгревни свещи са заминали. Смениха ги (смениха и гарнитурата, защото трябваше да се отваря капака) и тая сутрин на -13 изобщо не се зачуди колата да запали.

 

За съжаление не мога да ти помогна за избор на сервиз в София. Тук съм виждал много да хвалят Пламен (DJ Tumbi), може да пробваш при него.

 

Поздрави.

 

Благодаря за споделения опит !

Ще ходя в Ратола утре да видим какво е положението ...

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за споделения опит !

Ще ходя в Ратола утре да видим какво е положението ...

 

Поздрави.

по-добре мини още 4 км и директно при Пламен в Орландовци. Тотално съм разочарован от диагностиците в Ратола /писал съм в тем лятото/ - 38 лв дадени наистина на вятъра.

🚗

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...