Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Задно окачване, питанка ?


Препоръчано мнение

Здравейте,

Колеги , сложих на звездичката газова, возя отзад жената и детето а лятото ще се налага да се товари и багаж от селата,

направи ми впечатление че с газовата и жената като се качи , автомобила кляка доста надолу,

идеи какво да сменим или да направим ?

предполагам са омекнали пружините на окачването - директно смяна или има подложки примерно.

Моля които се е сблъсквал с проблема и има решения да сподели ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какъв размер гуми си?Ако са ок, пробвай с подложки.Със смяна на пружини едва ли ще решиш проблема според мен!Аз съм сложил подложки от транспортна лента и вече не ми опира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какъв размер гуми си?Ако са ок, пробвай с подложки.Със смяна на пружини едва ли ще решиш проблема според мен!Аз съм сложил подложки от транспортна лента и вече не ми опира.

 

При мен не опира,все още :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти идея как да я повдигнеш малко,за да не се увериш по трудния начин,че с нови пружини ще е същото.След като казваш,че ще я товариш и с доста багаж,ще започне да опира.Споделям моят опит и как съм решил за себе си проблема

Редактирано от bordeaux
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Давам ти идея как да я повдигнеш малко,за да не се увериш по трудния начин,че с нови пружини ще е същото.След като казваш,че ще я товариш и с доста багаж,ще започне да опира.Споделям моят опит и как съм решил за себе си проблема

 

аха , т.е. да разбирам , че фабрични подложки няма, и да се ориентирам кам някои колега от Мариците да донесе малко транспотна лента...

 

колко дебелини подложи ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Фабрични мисля,че няма или аз поне не знам.Има разни варианти,но са доста скъпи.Аз сложих по една подложка и се вдигна до толкова,че спряха да ми опитат гумите при натоварване и неравенства по пътя(когато колата подскача)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше същия,и след смяна на пружинте се вдигна с 3см.Да допълня само,че пружините който сложих бяха втора ръка.Ако бяха нови 100% щеше да се вдигне дори повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше същия,и след смяна на пружинте се вдигна с 3см.Да допълня само,че пружините който сложих бяха втора ръка.Ако бяха нови 100% щеше да се вдигне дори повече.При слагане на подложки има голям риск както си караш да се скъса пружината

Редактирано от Мартин Славов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако задницата висва само при натоварване, следва че пружините са омекнали поради умора на материала.

Ако се сложат подложки, пружините ще продължават да са меки - задницата ще се повдигне малко, но ще продължава да провисва при товар.

Най-добре е да се сменят пружините със същите за модела, но нови. Ако не може нови, тогава втора употреба, взаимозаменяеми от друг модел с по-добри параметри (с еднакви размери, но по-твърди).

Аз си смених пружините с други от друг модел кола, Сега амплитудата на провисване при "без товар" и "с товар" е много по-малка, което беше целта. Задницата се повдигна минимално - с около 2-3см.

Редактирано от vld1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тези коли, проблема не е толкова в пружините, колкото в самите носачи, които се огъват под натиска на пружината, а понякога даже се сцепват на определени места...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На тези коли, проблема не е толкова в пружините, колкото в самите носачи, които се огъват под натиска на пружината, а понякога даже се сцепват на определени места...

Тук си прав...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук си прав...

Колеги, ама нали колата е с окачване "Макферсон" как ще се изкриви носача, като амортисьора е захванат за самата главина. Ако лежи на носача, ясно ама тук как е възможно, къде се криви тоя носач и ако може уточнение преден или заден....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад ухото на амортисьора лежи на напречния носач. Аз проблемът с провиснала задница при товар си го реших с комплект нови пружини (Lemfjorder мисля че бяха) - вдигна се може би 1-2 см., и при натоварване вече не провисваше. Цялата операция мисля, че беше под 150 лв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Отзад ухото на амортисьора лежи на напречния носач. Аз проблемът с провиснала задница при товар си го реших с комплект нови пружини (Lemfjorder мисля че бяха) - вдигна се може би 1-2 см., и при натоварване вече не провисваше. Цялата операция мисля, че беше под 150 лв.

 

Благодаря,

на всички изказали мнение, за момента не опират гумите ми , ако започнат да опират , ще купя нови пружини - според мен си е оптималния вариянт а парите не са много :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз го правих упражнението с пружините,но ефектът е краткотраен.При положение,че има бутилка и се товари колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дали някой има представа, колко струват задни газови амортисьори?

 

Каква е целта на тази скъпа замяна?:rolleyes::)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...