Премини към съдържание

Ламбда сонда


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Как мога да проверя дали ламбда сондата работи че имам някакви съмнения че не бачка

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, предполагам си с 2ра генерация? Ако е така, obd-то е твоето спасение, може да и се провери сигнала. Възможни са и други варианти сигурно, но не съм запознат. Доста ме вълнува темата, но за 1ва генерация, тъй като и аз имам съмнения.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е стара повече от 5-6 години и особенно карана на газ пишете ги бегали. Magnet Marelli от Ратола изкара при мен по малко от 4-ри години. След 2-та започна да става ленива, след 3-та съвсем умря :(

Понеже няма как да гледам данни през OBD я проверих през софта на газовата. В началото си рисуваше едни хубави синусуиди, сега права линия, мъртвец. Като я изрежа мърда един път и дотам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам съмнения за моята ламбда сонда, като си взех колата ми гореше 6- 6,5/100 бензин извън града. Газова нямам. В момента наближава 8 даже и повече извън града, градско е може би 20. Разхода стана вече непоносим. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Моята я смених днес, старата едва на изрязване стигаше 0.2-3V оригиналната ми е, откакто това чудо е станала кола и все пак бачкаше.

Майстора на живи данни днес ми показа новата как е - 0.9V пик, а мотора работи като че не е същия, нямам впечатления за разхода, но до сега не ми е горяла повече от 12-13 градско, та си мисля, че проблема няма да ти се реши със сондата. Газ нямам, колата е 1Г.

По-скоро високия разход може да иде от дебитомера?

Цената на Денсото е повече от добра, така че не се замисляй да я смениш и нея все пак. (78лв)

Редактирано от BikerBoyy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А закачал ли си я на компютър да видиш не само грешките, а да се видят и живи данни, коѝ датчик какво инфо дава на компа всеки един момент? Аз това, което забелязах след смяната на ламбдата, е че сега не ми върти толкова често перката, преди на всеки светофар по 10 пъти се пускаше дори и на -темп., а сега много рядко... Като е лоша горивната смес грее повече...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А закачал ли си я на компютър да видиш не само грешките, а да се видят и живи данни, коѝ датчик какво инфо дава на компа всеки един момент? Аз това, което забелязах след смяната на ламбдата, е че сега не ми върти толкова често перката, преди на всеки светофар по 10 пъти се пускаше дори и на -темп., а сега много рядко... Като е лоша горивната смес грее повече...

мне не съм трябва да отида ама незнам къде тука в Сливен няма къде

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Варианта да засечеш работата и е с мултицета с прикачена игла на плюса, замерваш един от кабелите(само, че ще те излъжа точно кой е - така че тестваш и 4-те), на единия при работа на обороти трябва да ти дава 0.1-0.2V напрежение. Като дадеш газ(повечко) трябва да стига от 0.8-1V при нормална работа, а ако не е добре на обороти ще ти дава 0V а на всичката газ 0.2 или малко повече. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...