Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте :mitsu-smiley: -та. Предстои ми смяна на летни гуми като сумата която мога да отделя е 600-650 пари.Поразгледах из нета и съм се спрял на няколко модела "бюджетни" гуми:

1.uniroyal rain expert 3 SUV

2.goodyear efficient grip SUV

3.toyo Proxes cf2 SUV

4.yokohama geolandar SUV

5.kumho ecowing es01 kh27 SUV

Ако съдя по показателите на производителя първите два модела са най читави! Вярвам не е толкова просто ,като се имат предвид и ред други фактори (къде са произведени ,ДОТ,марка и т.н.) За uniroyal четох по доста форуми ,че е читава гума за парите си но не намерих мнения точно за SUV такава...Познати по гумаджийниците ми казват ,че goodyear е най-добрия вариант от горе посочените! Някои има ли преки впечатления от тези модели? Ще съм благодарен на всички отзовали се !

Пропуснах да кажа ,че колата ще излиза рядко извън пътя и като цяло търся комфорт и стабилност на пътя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм на Outlander Унироял и Jokohama, от двете гуми по-добра според мен е Йокохамата.

Въпреки това мисля, че най-добрата гума е Goodyear efficient grip. В момента съм с такива, но на друг модел джип и впечатленито ми е, че е много по-тиха, и доста по стабилна от другите, които съм ползвал.

За Кумхо нищо не мога да кажа, никога не съм карал такива гуми.

Ако трябва да ги подредя бих ги класирал така: 1. Гудиър, 2. Йокохама, 3. Унироял..... къде е Кумхото не мога да кажа.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм на Outlander Унироял и Jokohama, от двете гуми по-добра според мен е Йокохамата.

Въпреки това мисля, че най-добрата гума е Goodyear efficient grip. В момента съм с такива, но на друг модел джип и впечатленито ми е, че е много по-тиха, и доста по стабилна от другите, които съм ползвал.

За Кумхо нищо не мога да кажа, никога не съм карал такива гуми.

Ако трябва да ги подредя бих ги класирал така: 1. Гудиър, 2. Йокохама, 3. Унироял..... къде е Кумхото не мога да кажа.

Поздрави.

Мойто мнение е,че ТОYO e на позиция 2.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм на Outlander Унироял и Jokohama, от двете гуми по-добра според мен е Йокохамата.

Въпреки това мисля, че най-добрата гума е Goodyear efficient grip. В момента съм с такива, но на друг модел джип и впечатленито ми е, че е много по-тиха, и доста по стабилна от другите, които съм ползвал.

За Кумхо нищо не мога да кажа, никога не съм карал такива гуми.

Ако трябва да ги подредя бих ги класирал така: 1. Гудиър, 2. Йокохама, 3. Унироял..... къде е Кумхото не мога да кажа.

Поздрави.

 

Благодаря за изчерпателното мнение! Като цяло съм се насочил към goodyear/uniroyal ,като имам база за сравнение само данните на производителя.Риска с goodyear ми се струва по малък ,но пък и цената си е +100 спрямо uniroyal... Ще съм благодарен ако още колеги дадат мнения. :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мойто мнение е,че ТОYO e на позиция 2.

 

Относно японските марки доколкото успях да събера инфо цялата уловка е наистина да са японски... Повечето познати които карат с yokohama гумите им са made in някъде си... :icon_clap: и като цяло си мисля ,че се губи доста от качеството и това ме възпира от подобна покупка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Относно японските марки доколкото успях да събера инфо цялата уловка е наистина да са японски... Повечето познати които карат с yokohama гумите им са made in някъде си... :icon_clap: и като цяло си мисля ,че се губи доста от качеството и това ме възпира от подобна покупка.

....Тойо Оупън кънтри е твоята гума, или бФ Гуудрич....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....Тойо Оупън кънтри е твоята гума, или бФ Гуудрич....

 

DJ Tymbi много им слаби показателите или това не е от особенно значение? След като минават тестове тези гуми предполагам ще има и някакъв смисъл в тези означения ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ Tymbi много им слаби показателите или това не е от особенно значение? След като минават тестове тези гуми предполагам ще има и някакъв смисъл в тези означения ?

...кои показатели и на коя гума?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...кои показатели и на коя гума?

 

Здравей DJ! Като пример Uniroyal X/X/X и дават клас "А" на сцепление с мокра настилка клас "C" на икономия на гориво и 71Db шум ,а

на Continental ContiCrossContact клас "Е" за икономия на гориво и "C" за сцепление.Едната гума ,ако трябва да има логично ценообразуване спрямо качеството на гумата трябва континентала да е с по-добрите показатели ,а всъщност е точно обратното?

Няма логика за мен но за човек който е далеч от тази сфера този евро етикет/ етикет за гуми незнам как се води точно е единствения ориентир за предлаганото качество от производителя. :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...