Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Датчик за външната температура


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,Колата е Спейс Стар 1,6 98кс,2002г.Въпроса ми е къде се намира датчика за външната температура и лесно ли се подменя.От известно време зацикля на една температура и си я показва цял ден без да я променя.Също и ако някой знае от къде да го купя и каква цена е горе-долу.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Оказва се ,че проблема май не е от въпросния датчик.След като го смених положението е същото.Но забелязах следното:когато борд компютъра показва средния разход на гориво,показанията на температурата са реални,но понеже не съм с оригинално радио,понякога вместо разхода на гориво има чертички.Тогава и показанията на външната температура заспиват и си показват едно и също цял ден.Дали двете показания за разход и температура са вързани по някакъв начин?Много ме дразни когато навън е 25 градуса а показва например 9.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Привет!

 

На моята забелязах, че като вкюча OBD-то и средния разход спира да се променя.

Като го нулирах остана на чертичките докато не изкарах куплунга на ОБД.

Обаче температурата ми работи във всички положения.

 

На тое място бих си проверил куплунзите на дисплея да не са измъкнати и тези на оригиналното радио дали не опират в нещо.

 

Пиши ако намериш проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

И при мен от както съм я взел колата все има проблем с този датчик за външната температура. Забелявал съм, че отчита правилно единствено когато през деня я оставя на +30 градуса и сутрин като я запаля при температурата примерно +20 градуса веднага се променя. Обратното за да се случи минатат часове. Оставям на +20 градуса, качвам се когато вън е вече +35 и пак си позакза +20 за да достигне реалната температура трябва да минат часове каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...