Премини към съдържание

проблем с abs


Препоръчано мнение

От няколко дни имам странен проблем с лампата за ABS. От време на време се включва и от самосебе си се изключва. Единствената логика която за сега съм хванал е че се проявява след като известно време съм бил на паркинг и започна маневра назад. Колата е Еклипс 4g края на 2005. Някаква идея?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 2рата генерация имах същия проблем. Взе да се включва от време на време за 1-2 минути и после се изключва. После взе да го прави за по 1-2 часа. Накрая остана светната, и след като набих спирачки рязко разбрах, че хич не работи АБС-а. Закарах я до Ратола в Пловдив но не можаха да открият проблема.

 

Ако имаш мултицет провери и 4те сензора на колелата дали работят както трябва. Според мен е от тях, но още не съм проверил моите. Като цяло без АБС може да се кара, но само когато вали е малко по-кофти. Ако имаш някъде на сигурно място, иди изпробвай спирачките; ускори до 50-60 и ги набий рязко, виж дали ще ти блокират колелата или си работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни имам странен проблем с лампата за ABS. От време на време се включва и от самосебе си се изключва. Единствената логика която за сега съм хванал е че се проявява след като известно време съм бил на паркинг и започна маневра назад. Колата е Еклипс 4g края на 2005. Някаква идея?

....имаш проблем с някоя от гривните на АБС-а,спукана или зацапана или ръждата е малко в повече.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...