Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Бюджетно решение за повредената боя


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

Преди всичко искам да помоля админите да преместят темата,в случай, че не е на правилното място. Също така искам да кажа,че не ангажирам никой с мнението си и не задължавам никой да хареса идеята ми.

Става въпрос за дребни невъвършенства по боята на Галантино(предимно по предния капак).Както знаете боядисване на целия капак би струвало нещо от порядъка на около 200 лв,а на карбоновото фолио не съм привърженик. :) Затова реших проблема чрез почистване и обезмасляване на участиците,след което залепих фолио Sticker Bomb,което изрязах в нестандартни форми.Където има по-извити участъци нагрях с пистолета за горещ въздух. Преценете вие дали ви допада резултата :) Публикувам линк към снимки Преди и След :mitsu-smiley: За жалост не ми позволява да ги публикувам директно тук,за да са видими в темата.

Редактирано от Balistik92
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и нестандартно решение- колата изглежда весела :).

Как ще й се отразят зимата и дъждовете?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Производителя на фолиото твърди,че издържа всякакви атмосферни условия. Ще оценя след време така ли е реално. :)

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Производителя на фолиото твърди,че издържа всякакви атмосферни условия. Ще оценя след време така ли е реално. :)

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

 

Дано не попаднеш на стриктни катаджии,че могат да ти вземат талона на колата за външен вид.Иначе,весело!http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/smile.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това по кой член от закона могат да го напавят, че не се сещам за такъв ? Иначе с тези лепенки се класираш и за hood-ride. :)

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам трябва някаква определена част от автомобила да е друг цвят от основния,за да изискват да сменя талоните. А това е доста малка част :) А hoodride не ме дърпа особенно,но доста японци поналепвят подобни неща на истинските бегачки :D

 

Sent from my HUAWEI P6-U06 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Над 20 процента, ако има друг цвят се води втори и трябва да се сменя талона.

%7Bstyle_images_url%7D/offtop.gif
Не се обиждай, твоя си е колата,ама аз като видя такъв тунинг и веднага се сещам за "келеш-Поло" и пъпчивите му драйвери, но млад си, нормално е да ти харесват такива неща.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тези лепенки въобще не отиват на този цвят на колата. Биха стояли добре на бяла кола. На твоята и трябва тъмна лепенка, нещо в черно-сивата гама. Сега отдалече изглежда все едно боята на места е опадала и се вижда някаква бяла основа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Разрових се малко из допълнителните наредби и намерих няколко неща:

 

- Първо - Това с процентите важи само във форумите и кой чул, недочул, недоразбрал го казва.

 

- Второ:

 

Отговор на запитване към Отдел "Пътна Полиция":

 

Във връзка с Ваше запитване с вх. № И-760/10.04.2013 г. по описа на Отдел “Пътна Полиция” – СДВР, постъпило по електронна поща, Ви уведомяваме, че въпросът Ви относно “възможността детайли на автомобил да са с коренно различен цвят” е уреден в чл. 47., ал. (1) и ал. (3) на Глава VІІІ-ма от Наредба № І-45/2000 г. на МВР за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на МПС и ремаркетата, теглени от тях, и реда за предоставяне на данни за регистрираните пътни превозни средства, където е казано, че звената "Пътна полиция" допускат до регистрация превозни средства с поставени върху тях табели, надписи и емблеми, ако те не са в противоречие с действащите нормативни актове - /ал. (1)/.

Ал. (3) - Забранява се изписването или залепването на надписи и емблеми върху стъклата и фаровете на МПС с изключение на разрешените с нормативни актове, както и цялостно заличаване на основния цвят на превозното средство чрез облепване с фолио.

Частичното покриване с фолио върху основния цвят не се отразява в свидетелството за регистрационния на превозното средство.

 

- Трето

 

Чл. 14. (1) Промяна в регистрацията се извършва при изменение на данните за

превозното средство и собственика, посочени в свидетелството за регистрация, смяна

на регистрационния номер и продължаване срока на валидност при временна

регистрация.

(2) (Изм. - ДВ, бр. 105 от 2002 г., доп., бр. 93 от 2006 г., предишна ал. 3, попр., бр. 99 от

2006 г., изм., бр. 57 от 2007 г.) Превозното средство се представя за идентификация в

случаите на:

1. промяна в данните на превозното средство;

2. подмяна на табелите с регистрационни номера.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз се интересувах преди време по този въпрос, бях решил да лепя тавана с карбоново фолио, понеже имаше естетичен проблем, но се отказах, защото фолиото ми не беше качествено и щях да направя по-голяма беля. И бях попаднал на този тунинг-сайт в който се потвърждава тази информация:

Частичното покриване с фолио върху основния цвят не се отразява в свидетелството за регистрационния на превозното средство.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...