Премини към съдържание

Смяна задни и предни макферсони


Препоръчано мнение

Здравете колеги !!!

Закупих си макферсони-предни и задни от Lancer 1.6 98hp. В момента съм си със стоковото окачване и искам да я направя да вози по меко. Питането ми е за задните, как се развиват от горе и много ли е разглабянето в багажния отсек? За предните няма да имам проблеми :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ей това може да ти даде представа за работата и как общо взето да ги смениш , това момче има много полезни клипове за този модел на Мицубиши и въпреки че много неща прави грешно пак има много полезно инфо в неговите видео клипове :

 

 

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже и в този клип монтира горните шайби на тампоните по грешния начин, :) който води до късане на тампоните .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Даже и в този клип монтира горните шайби на тампоните по грешния начин, :) който води до късане на тампоните .

 

Съгласен съм, много погрешно работи и непрофесионално, но поне клипчето дава представа какво се прави , ще е полезно за хора, които никога не са го правели преди. Между другото това момче има много полезни видео клипове специално за Лансер , само че не трябва наистина да се прави всичко както той го прави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес намерих време да сменя задните макферсони, разглобих в багажника и развих единия. Махнах колелото, развих гайката, усвободих главината и дойде реда да избия болта който държи амортисьора отдоло и греда. Няма избиване, пръсках с WD бой с чука и не мърда и това си е. Пробвах да го раздвижа с въртене и втулката на тампона превъртя в гимата. След 1 час бой си стегнах всичко и оставих нещата така. Някой има ли идея как да го избия без намесата на флекс :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Зсравей колега,имах подобен проблем,реших го ,като рязахме болта с електрически трион за метал.http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не съм много сигурен, но май съм сгрешил с покупката на макферсоните. Целта ми беше да вдигна със сънтиметър-два колата и да вози по меко, но взех макферсоните от седанова кола, а аз съм комби. Мой познат каза, че от седановата са може би по меки, но колата щяла да стане по ниска от сега. Има ли нещо вярно?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е оригинално спорт изпълнение с двигател 4g63 със сигурност след смяната с комплект от 1.6 няма да стане по-ниска, напротив, ще се вдигне, с 1.5-3см, забравих точно колко беше разликата. Само не съм сигурен дали от седан стават за комби за задните . Може да провериш ето тук дали номерата при двата модела съвпадат:

http://japancars.ru/index.php?route=catalog/mitsubishi

 

А за да има пълен ефект от тази смяна също така може да си поиграеш и с размерите на гумите, една идея по-високи гуми ще подобрят возията също.

Успех

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналното окачване на 4g63 е, да се надявам за повечко свободно време тази седмица и да режа болтове. За гумите тези са ми хубави и не ми се иска да ги сменям. Мисля, че модела повече от 195х55х16 няма да мога да кача с оригиналните джанти. Ако намеря с по малко ЕТ и 7J ще влязат и 205

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Колега, смени ли амортисьорите, има ли положителна промяна, то и 1.6 стандартни пак са друсливи, незнам дали няма някакъв вариант за по- меки пружини и амортисьори, ще бъде много добре.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравей колега, утре и в други ден ми предстой така чаканата смяна :) ще сменям 90% от ходовата част и ще кача и прожините от 1.6, но само отзад. Отпред, ще си оставя оригиналните. Ще пиша и ще кача снимки в друга тема :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Смених амортисьорите и пружините на колата с такива за 1.6 и смело мога да твърдя, че разлика няма :) може би малко по мека и по нестабилна, но височината си е все същата, ако има промяна в нея, ще е не повече от 5мм или нещо подобно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...