Премини към съдържание

Климатик на Спейс стар


BO4O1

Препоръчано мнение

Здравейте,вчера реших да включа климатика да поработи 5мин.и ми направи впечатление че,компресора и перката изключват и се включват през 10-20 сек.Карам колата от няколко месеца и не съм мн.запознят с нея.Виждам през прозорчето на филтър-дехидратора че има нужда от фреон,получават се доста джибурки при работа. Дали това е причината? Или външната тепература му оказва някъкво влияние?Иначе си духа студено в купето н.п. Колата е Спейс стар 1,6 2003г. Има ли вероятност да има сериозен проблем с компресора или др.

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.3 работи по същия начин.Каран я от 2011 г.Не се притеснявай http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1.3 работи по същия начин.Каран я от 2011 г.Не се притеснявай http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

 

Преди като че ли не беше така.Не ми се вижда нормално да се включва и изключва за толкова кратко време. :icon_hmm: :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако откриеш нещо по въпроса пишиhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако откриеш нещо по въпроса пишиhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_rock.gif

 

Ще пиша разбира се. Говорих с приятел който трябва да го провери в близките седмици и евентуално да го дозареди. Та той ми каза че може би му е малко налягането,не прави нужния дебит,но ще го разберем като го замерим. Във всички случаи не е нормално. Ако работи повече време и изключи добре но моя работи около 10сек.че и по малко даже и изключва.

Редактирано от BO4O1
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам спомен,че при ниска температура не ми се включваше климатика.

Редактирано от nikovas
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте,темата е малко старичка,но реших да напиша няколко думи понеже дълго време си мислех че климатика ми е повреден.След малко разпитване тук и там на компетенени познати и майстори се оказа че е нормално да включва и изклчючва компресора през 10-ина сек. според зависи и от оклолната температура разбира се,на повечето япнски автомобли бил така,включително и на спейс стар.Направено е така с цел удължаване живота на компресора и по нисък разход на гориво.

Моля да бъда извинен ако прозвучи грубо но на мен това ми е първият японски автомобил,а тук всички карате или сте карали мицубиши,никой ли не знаеше за това? Нали за това е форума да си помагаме и да не ни лъжат по сервизите,да ни вземат парите напразно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Здравейте,вчера реших да включа климатика да поработи 5мин.и ми направи впечатление че,компресора и перката изключват и се включват през 10-20 сек.Карам колата от няколко месеца и не съм мн.запознят с нея.Виждам през прозорчето на филтър-дехидратора че има нужда от фреон,получават се доста джибурки при работа. Дали това е причината? Или външната тепература му оказва някъкво влияние?Иначе си духа студено в купето н.п. Колата е Спейс стар 1,6 2003г. Има ли вероятност да има сериозен проблем с компресора или др.

Виждам че има доста мнения по темата но няма изчерпателен отговор,

затова ще се опитам да обясня доколкото мога.

Включване/изключване на компресора се контролира от термостат

който се намира до питата на изпарителя в купето и следи температурата на същия

за да не замръзне и се спука.Честотата и времетраенето на бкл/икл зависи от

температурата на околния въздух и степента на която е включен вентилаторът

за купето.

Малко късно, но... дано съм полезен на някого.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е почистена от излишните коментари!

Колеги спазвате добрия тон !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Темата е почистена от излишните коментари!

Колеги спазвате добрия тон !

Извинявам се.Благодаря за своевременната реакция от ваша страна.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...