Премини към съдържание

Galant 1998 V6 2.5 Спря да Сменя Скорости Автоматик


cashintor

Препоръчано мнение

След като бях паркирал в/у снежна бабуна, сутрунта с 300 зора наляво/надясно успях да изляза, но след 150 метра на десен обратен завой спря да сменя предавки, които изчезнаха. Оставих го при едни квартални майстори и не могат/ не искат да направят друго, освен да им занеса автомат. Кутия и да я сменят (250лв).?

 

Какво е най - оптимално като решение А София?

 

 

Благодаря!

 

 

 

- Георгиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намери Пламен тук във форума.Ника му е DJ Tumby.Това е твоя човек!Ако си в София отивай при него! ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като бях паркирал в/у снежна бабуна, сутрунта с 300 зора наляво/надясно успях да изляза, но след 150 метра на десен обратен завой спря да сменя предавки, които изчезнаха. Оставих го при едни квартални майстори и не могат/ не искат да направят друго, освен да им занеса автомат. Кутия и да я сменят (250лв).?

 

Какво е най - оптимално като решение А София?

 

 

Благодаря!

 

 

 

- Георгиев

......не е проблема в ск. кутия ,а в торка......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......не е проблема в ск. кутия ,а в торка......

Колега човека ти е писал разберете се с него той е твоят майстор "DJ Tymbi"

Редактирано от staki
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам за DJ Tymbi и съм доволен, ремонтира ми мн неща по ходовата част миналата година, но инцидентът със скоростите стана далече от Пламен на другия край на Сф на големия сняг/студ и 1-2 4аса от сервиза му, иначе само при него бих отишъл. Обаче за 5 мин се дръпнахме бавно на работещ двг и N предавка до близкия сервиз, да не било някаква дреболия и там хората са свалили кутията и я гледали странно, отказах им да я отварят -400 лв.. Шлиците на валовете били в 'перфектно' състояние, хидравличния пр. ('Кръглата поничка' ли е това Торк???) не са го цепили или проверявали дали е дал проблем, защото явно не могли.

Като проблеми дотук излиза, че може да са:

- запушен/кондензирал филтър на маслото на автоматика, поради преспата - ще се смени с маслото

- Турбинката/хидравличен преобразувател/съединител / кръглата поничка / Торк ли е това? - намерил съм работещо такова чудо и мога да го купя

- кутията - но шлиците били в 'перфектно' състояние ? Трудно бих си позволил/купил кутия, но намерих за около 350/400лв.

 

Нямам големи възможности за сериозни ремонти, особено след празниците..тежко е..

 

 

 

 

Какъв може да е проблемът и какво да направя? Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, правили са някаква компютърна диагностика, на която нямало грешки и съответно проблемът бил механичен... Все пак, като има проблем с част от колата, на диагностиката не се ли показва и проблемната част т.е. скорости или турбината им, макар и механични части?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Компютъра следи само електрически компоненти и сигналите/липсата на такива които те подават.

Редактирано от Lyubo Dimitrov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....."кръглата поничка" е торк конвертора.....погледнете неговите шлици и ще видите че втората главина шлиците ги няма, на кутията нищо й няма, нито пък шлиците на валовете.....При такъв проблем няма да даде грешка.....странно ми е въобще с каква техника са я закачали да ти кажат че са правили диагностика, при положение че не знаят какво да гледат и са решили че кутията е заминала..... :icon_blush: Амми да сменят кутията и после да се питат "а, ма то пак същата работа" ......и така да те набутват с излишни пари ....

Въпреки че сте я свалили,вземи и си смени сервиза, там още много гафове ще направят по колата ти.....и торк втора ръка не купувай, че рано или късно и той ще превърти....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ОК, Пламене, да ти го донеса ли торка утре сутрин или кога? Или какво можем да измислим и направим, че малко ме забиха при тези коУеги...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми ОК, Пламене, да ти го донеса ли торка утре сутрин или кога? Или какво можем да измислим и направим, че малко ме забиха при тези коУеги...

.....ми ок,докарай го утре.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Staki, закарано е всичко. Знам, че пламен е човекът. Ще видим с моя кораб какво ще стане... Благодарен съм му и на екипа му.

Оказа се, че това е интересен и странен проблем и ако се разбере какво е, ще го опиша тук и ще ви държа в течение. Торкът е здрав, а скоростната кутия изглежда добре.

Успех на всички, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Staki, закарано е всичко. Знам, че пламен е човекът. Ще видим с моя кораб какво ще стане... Благодарен съм му и на екипа му.

Оказа се, че това е интересен и странен проблем и ако се разбере какво е, ще го опиша тук и ще ви държа в течение. Торкът е здрав, а скоростната кутия изглежда добре.

Успех на всички, благодаря!

cashintor :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Торкът е здрав, а скоростната кутия изглежда добре.

 

Може да са соленоидите, които превключват скоростите, но само предполагам.

Успех с ремонта, дано е дребна работа!

Редактирано от iskrenkrustev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

От днес имам същия проблем със скоростната кутия какво е развитието по вашата кола?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...