Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Газов инжекцион Грандис


Препоръчано мнение

Здравейте,

Какво се има в предвид ГИ от висок клас...качествени компоненти на компа,рейка и изпарител ли?

Нека да разгледаме варианти в средния и високия ценови клас.

Брц,Ловато....днес разглеждах на Фобос(с такъв бях до сега и бях доволен, аз си го монтирах и настроих) и сега нивите им системи изглеждат още по-добри.Японските ауто компове претенциозни ли са към ГИ?

Не можах да намеря инфо за самообучаващите се системи.

Ще съм благодарен на коментари от форума, ценя всички вас с опита, който имате с возилата си!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Какво се има в предвид ГИ от висок клас...качествени компоненти на компа,рейка и изпарител ли?

Нека да разгледаме варианти в средния и високия ценови клас.

Брц,Ловато....днес разглеждах на Фобос(с такъв бях до сега и бях доволен, аз си го монтирах и настроих) и сега нивите им системи изглеждат още по-добри.Японските ауто компове претенциозни ли са към ГИ?

Не можах да намеря инфо за самообучаващите се системи.

Ще съм благодарен на коментари от форума, ценя всички вас с опита, който имате с возилата си!

...висок клас значи освен каччество и бързодействие, и възможности, опции и т.н......например, би било добре да има опция за комуникация с ЕКУ-то на колата.....или да трие грешките от оригиналното ЕКУ преди да е светнал чека,тъй като при каране на газ ,все пак ЕКУ-то на колата усеща че нещо не е наред и регистрира съответната грешка.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...висок клас значи освен каччество и бързодействие, и възможности, опции и т.н......например, би било добре да има опция за комуникация с ЕКУ-то на колата.....или да трие грешките от оригиналното ЕКУ преди да е светнал чека,тъй като при каране на газ ,все пак ЕКУ-то на колата усеща че нещо не е наред и регистрира съответната грешка.....

А има ли смисъл да се плаща само за марка....да кажем БРЦ най-скъпият вариант е 1750 с монтаж, а ето аналог от фобос за 1100 с монтаж...с ОБД 2, т.е. настройката на системата става през куплунга на автомобила, а не през такъв от газовия комп.

От тела не мога да сложа линка.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А има ли смисъл да се плаща само за марка....да кажем БРЦ най-скъпият вариант е 1750 с монтаж, а ето аналог от фобос за 1100 с монтаж...с ОБД 2, т.е. настройката на системата става през куплунга на автомобила, а не през такъв от газовия комп.

От тела не мога да сложа линка.

...Фобос въобще не е марка, а евтина алтернатива, която само заради 400-500 лв. по евтино в по късен етап ще си докараш главоболия.....освен това твоята кола не е по ОБД , а по КАН2 интерфейс, има разлики и ако сложиш подобие на АГУ, то няма да комуникират правилно ЕКУ-тата.....не знам, поне до преди 3 години Фобос беше скалъпена марка, сбирщайн, сега може да са подобрили нещата.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

...Фобос въобще не е марка, а евтина алтернатива, която само заради 400-500 лв. по евтино в по късен етап ще си докараш главоболия.....освен това твоята кола не е по ОБД , а по КАН2 интерфейс, има разлики и ако сложиш подобие на АГУ, то няма да комуникират правилно ЕКУ-тата.....не знам, поне до преди 3 години Фобос беше скалъпена марка, сбирщайн, сега може да са подобрили нещата.....

Ето въпросната система на Фобос:

https://fobosgas.com/product/1138/gazova-inzhektsionna-sistema-fobos-2-za-4-tsilindrov-dvigatel-ot-150-do-180ks-s-montazh.html

Да, действително са сбирщайн - инал. изпарител и рейка, бг компютър и софтуеър, но преди бях с първите им версии и се държеше без проблем, но кой да гарантира!

Какъв съвет би ми дал, твоята с БРЦ ли беше?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет от мен когато ти слагат ГИ поискай всички гумени маркучи за газта да са италиански. Много често слагат български маркучи които за 5-6 месеца се напукват (личен опит)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето въпросната система на Фобос:

https://fobosgas.com/product/1138/gazova-inzhektsionna-sistema-fobos-2-za-4-tsilindrov-dvigatel-ot-150-do-180ks-s-montazh.html

Да, действително са сбирщайн - инал. изпарител и рейка, бг компютър и софтуеър, но преди бях с първите им версии и се държеше без проблем, но кой да гарантира!

Какъв съвет би ми дал, твоята с БРЦ ли беше?

.....аз бях и съм с Романо ГИ, монтиран от Ленков,до сега съм нямал никакви проблеми ,нито с едната, нито с другата ,нито с третата АГУ.....при него АГУ-то не е сбирщайн, а си е само на Романо,дори и маркучите,както спомена колегата над мен......един съвет: дори и тройниците на маркучите за изпарителя гледай да са аллуминиеви или метални,а не пластмасови.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...