Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D - една щайга с въпроси :)


Препоръчано мнение

Погледни това.Моят сайт

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Здравейте колеги,

 

Малко да обновя темата, че последно време никакъв ме нямаше :)

 

Вкарах колата в бокса за оправяне на няколко неща, а те излезнаха и още :D

 

Това тресене се оказа от блокирал заден спирачен апарат, но така и така беше замислен ремонт и на тях, та отметнахме и това.

Смених дискове/накладки, имаше теч в задният диференциал, та и него го оправихме.

Оправихме и проблема с мостовете, но там излезна и нещо много интересно :D

Оказа се, че амортисьорите ми са заварени за шапката горе... най-вероятно за да "не чукат"...

Сменихме и тях... май имаше и още неща, но в момента не се сещам :)

За гумите се спрях на BF Goodrich A/T - 265/79/r16 и да ви кажа... към момента съм изключително доволен!

Сложих и фолио на задницата, а също и лента на предното стъкло и се получи доста добре.

 

Поздрави.

Редактирано от dhtodorov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега и аз имах подобен проблем и при движение направо, предницата "подскачаше" - излезе прецакан спирачен апарат /сменен/ и смяна на дискове и накладки АТЕ.

до колежката-съфорумничка SVETA: и при мен светваше оранжевата лампа на супер-селекта, даже на диагностика ходих в ратола и нищо не откриха /писах в темета за гадните сервизи/, какво установих: лявата гума 2,00атм, дясната 2,95атм и оттам проблема. след спускане/изравняване на налягането на гумите никакъв проблем.

поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"""За гумите се спрях на BF Goodrich A/T - 265/79/r16 и да ви кажа... към момента съм изключително доволен!"""

 

70, 75 или 80 ..... 79 до сега не съм срещал ..... аз се снабдих с дуратраци 265/75/16, но си чакат реда за смяна, че ми се иска да ги позапазя това лято

Редактирано от xcm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

гуудрич-а КО2 ли са или от старите КО? чета,че новият модел са по-така с повече ламели, стават и за зимата.

аз също съм се насочил към този модел и да попитам колегата: как са шумовете при 100-110км/ч? бучат ли? разхода повишил ли се е с повече от 1 кило, че този модел е с около 5 кг по-тежък от стандартните гуми?

за представяне на пътя и извън него всеки знае отговора: перфектни!

и не на последно място в дианата са по около 307.00 лева, твоите ориентировъчно над или под тази цена са?

поздрави!!!! :)

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти chasovnik,

 

КО2 са гумите, а дота им е края на 2015г. Кажи-речи са си новички :) Относно шума, не ми прави голямо впечатление честно казано.

За разхода не мога да ти кажа, защото не съм го засичал, но и не съм усетил да има някаква сериозна разлика.

За представянето им на пътя и извън него са страхотни :)

Ами да ти кажа, моите ги взех от друго място, защото в Диана нещо не ми харесаха коментарите, а и когато се опитах да се свържа

с тях по телефона... нямаше никакъв отговор, а звънях поне 5-6 пъти. Попаднах на друго място - Медина Мед. От тях взех гумите, но

имах и някаква отстъпка от мтел, и си спомням, че ми излезнаха под 300лв, но не успях да си намеря разписката :(

Гумите + демонтаж, монтаж, баланс, почистване на джантите и нови винтили ми се върза около 1 200лв.

Доста добро обслужване получих там и останах приятно изненадан.

 

Ако намеря разписката ще ти кажа и точната цена на всяко едно нещо.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

да продължим темата с болежките: след каране с мигаща оранжева лампа на централния диф, днес ДДж Тумби реши проблема за точно 6 часа, 2 датчика и междодругото реглаж на клапаните. за 5-те км раздатката светеше нормално и превключваше безпроблемно. Шумът на двигателя намаля осезаемо и спря да пуши като пробито циганско кюмбе

засега толкова, надявам се раздатката да не дава проблеми близките години, че планини ни чакат лятото.

поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...