Премини към съдържание

Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D - една щайга с въпроси :)


Препоръчано мнение

Здравейте, Колеги! За много години, живи и здрави и всичко най-най.

 

От няколко месеца сме горди собственици на Mitsubishi Pajero 3.2 DI-D, 2001г, Дълга база.

Реших да драсна няколко реда, да се представя и да си задам въпросите, които ме мъчат към момента.

 

 

№1. Закопчалката на подлакътника е счупена, откъде мога да се сдобия с нова?

№2. Жабката, която се намира под подлакътника... хладилна ли е или?

№3. Принципно има ли лампичка при пепелника, защото не свети, и да знам дали да търся изгоряла крушка?

№4. Копчето за аварийните светлини не ми мига, когато са пуснати и предполагам, че проблема е изгоряла крушка?

Лесно ли се подменя и как?

№5. На пластмасовият държач на задният номер има две светлини. Проблема е, че крачетата, които държат

тези светлини са счупени и едната виси. Другата успях да я закрепя, но... Лесно ли се намира/подменя целият държач?

№6. Под шофьорската седалка има някаква кутия... имам спомен, че когато взимахме джипа, човека спомена

за някакъв оригинален cd changer... Предполагам, че не е проблем просто да го изключа от кабелите и да го махна?

Ако някой има идеи какво да го правя - да предлага, че на мен не ми трябва.

№7. В Жабката, която се намира при подлакътника има вход за запалка, който не работи, както и в багажника.

Някакви идеи къде да търся проблема? Дали не е някакъв бушон или нещо?

№8. Има ли някакво HOW-TO за LCD display-а на таблото над касетофона?

№9. Какви гуми бихте ми препоръчали и какви размери? Бях се спрял на bfgoodrich a/t, но знам ли :) През седмицата съм

по софийските пътища, а събота/неделя не се знае :) Трябват ми читави, че да не увиснем в някоя локвичка :)

 

Еха... малко се увлякохме :D Общо-взето това са дребните неща, а за големите ще се видим отново с DJ-я.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега. ЧНГ и от мен , здраве и касмет на всички . Ще се опитам да отговотя на някои от въпросите ти. За закопчалката на подлакатника - и моята е счупена , явно така си се чупят. Друга ще трябва да си откраднеш от някоя морга ,защото само нея няма да ти продадат. Аз съм си я направил от една пружинна пластина и върши работа , че иначе като реша да отворя и всичко се изсипва. Подлакатника едва ли е хладилна жабка и се съмнявам такава въобще да има.....поне аз нямам. Имам оригинален сидиченджър и той е на таблото над пепелника , а не е под седалката. Пепелника не свети и моя......най-вероятно си е така. Бутона за аварийните също не свети и при мен . За гуми съвет не бих дал защото не съм им голям разбирач.....за лятото-летни ...... за зимата-зимни . Това мога да отговоря на въпросите ти . Я да хвърля и аз някой въпрос в щайгата. Имат ли тези джипове ( 2001 г ) ESP и ASR , кога се вкл. и кога се изкл. след като няма бутони по таблото , по обявите постоянно ги пишат , а аз като че ли не ги намирам при мен ??? Поздрави .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1) ако става въпрос за закопчалката на горното отделение : цък

2) И моята НЕ е .

3) има крушка. вадиш гнездата за чаши чрез издърпване нагоре. там има 2 види за развиване, махат се и двете топки на скоростният лост и на раздатката, след което се маха пластмасата около лостовете. после пак имаш 2 види за развиване и се вади долната част на конзолата където е и пепелника - от там е лесно ;)

4) и там има крушка. цък тук има снимки как да стигнеш до ключето. само не се сещам как се сменяше точно крушката там. и понеже такива крушки трудно се намират си купувах едни миниатурни с по 2 тънки крачета и ги преправях, използвайки фасунките на изгорелите.

.....

7) на гърба на всяка една запалка има малко предпазителче ( аз ги замених с тел :D , знам че не е правилно, но всеки сам си решава), много вероятно от там да е проблема.

8) и на мен ми е грозен, обаче вече му свикнах :D

9) стандартният размер е 265/70/R16. в момента карам е едни полулетни с 2-3мм грайфер и не е истина как драпа по снега. проблема ми е спирането, особенно по стръмен наклон. миналата зима изкарах с мишелин латитюд алпин - чисто нови, на два три пъти закъсвах понеже забравях да си включа предния мост :D . с двата моста минавах през 60-70 см преспи ;)

иначе чакам да се появят от някъде комплект дуратраци и да си преобуя машинката.

 

Поздрави и много безаварийни

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

"Имат ли тези джипове ( 2001 г ) ESP и ASR , кога се вкл. и кога се изкл. след като няма бутони по таблото , по обявите постоянно ги пишат , а аз като че ли не ги намирам при мен ??? "

 

до 2003 нямат - след това имат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,много полезна информация. А дали тези екстри могат да се "включат" . Четох някаде , че взимат информация от датчиците на АBS -са .дали не е някакъв компютър , който при мен липсва , защото предполагам , че ел.инсталацията ще е предвидена за това.А как се вади скоростния лост на автомата , защото малкия на раздатката го развих , но другия не можах да го измисля и се отказах. Такива малки крушки наскоро купих от магазин на ЕЛИМЕКС .

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата за отговорите :) Ще се задействам скоро да подменям разни работи, но да се стопли малко, че на студено знам, че не е хубаво да се ръчка по пластмасата, защото по-лесно се чупи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,много полезна информация. А дали тези екстри могат да се "включат" . Четох някаде , че взимат информация от датчиците на АBS -са .дали не е някакъв компютър , който при мен липсва , защото предполагам , че ел.инсталацията ще е предвидена за това.А как се вади скоростния лост на автомата , защото малкия на раздатката го развих , но другия не можах да го измисля и се отказах. Такива малки крушки наскоро купих от магазин на ЕЛИМЕКС .

 

съмнявам се да ства, единственото за което се сещам е да се вземат примерно части от морга на джип който е след 2003 и да се добавят някакси .... но лично според мен не си залужава гимнастиката. предполагам шофираш предимно по асвалт и ако си с подходящи гуми за сезона няма да имаш никога проблем. относно скоростния лост при автомата не знам как се сваля, аз съм с ръчни скорости. виж това дали няма да ти помогне : цък

 

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно ! Това ще свърши рабата .... много благодаря . Наистина карам повече по асвалт , но ходя и на лов . Гумите ми са COOPER DISCOVERER 245/70/16 с хубав грайфер , но са стари и с корав каучук , дрифти яко и не спира . Дано някой колега , който разбира от ESP и ASR даде съвет. Поздрави .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги.

 

Днес докато се прибирах от работа ми светна Engine Check-а "жълт цвят". Имах около 1-2км до вкъщи и не съм усетил да има някаква разлика.

Преди малко слезнах да го запаля и да видя като поработи малко дали пак ще светне, но уви... не.

Утре все пак смятам да отида на работа с него да видя дали ще светне отново. Можете ли да ми кажете какво мога да очаквам?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги.

 

Днес докато се прибирах от работа ми светна Engine Check-а "жълт цвят". Имах около 1-2км до вкъщи и не съм усетил да има някаква разлика.

Преди малко слезнах да го запаля и да видя като поработи малко дали пак ще светне, но уви... не.

Утре все пак смятам да отида на работа с него да видя дали ще светне отново. Можете ли да ми кажете какво мога да очаквам?

Здр.твоят човек е DJ Tymbi виждам,че си ходил при него само при него той е правилният човек.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Стаки.

 

Да, ходил съм и ми предстоят още ходения при него, но първо трябва малко да закрепя бюджета, че след празниците издиша :D

Тази сутрин не ми светна "check engine"-а... машинката си върви много прилично, не виждам/усещам някакви признаци за проблем.

Ако пак светне, ще ходим на диагностика и така.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Здравейте Колеги,

 

Малко обновление да вкарам в темата, че тези дни времето беше хубаво и реших да се поровя малко :)

 

xcm: 1) ако става въпрос за закопчалката на горното отделение : цък

 

Чрез познат я намерих за 6лв оригинална, малко повече трябваше да се почака за доставка, но... :) Хубавите неща, стават бавно.

 

xcm: 3) има крушка. вадиш гнездата за чаши чрез издърпване нагоре. там има 2 види за развиване, махат се и двете топки на скоростният лост и на раздатката, след което се маха пластмасата около лостовете. после пак имаш 2 види за развиване и се вади долната част на конзолата където е и пепелника - от там е лесно ;)

 

Всъщност се оказа, че има доста по-лесен начин :D Просто се маха пепелника и има една метална пластина с два винта... махат се винтовете, сваля се пластината и крушата е прикрепена към нея...

 

Относно бутона за аварийните светлини... там май няма алтернатива и ще трябва да сваля централната конзола за да стигна до него.

 

В момента търся крушка за таблото ( тази, която е за задно дясно колело ) изгоряла е и искам да я сменя, че доста ме дразни така...

Обиколих бая магазини и нямаше същата... не знам дали има някакъв сайт за поръчка на подобни консумативи или в някой магазин в София, където мога да намеря тази крушка? Има подобни, но с различен цокъл и нямам идея дали ще свършват работа, и поради тази причина не съм взимал.

 

И още един въпрос. Знам че таблата се правят да покриват различни модели и знам, че не всички неща ги имам, но ме интересува... Дали има индикация за коланите и за привършване на горивото, защото ги има на таблото, но не се е случвало да ги видя :)

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такива малки крушки има в магазините на Елимекс ( аз от там си ги купувам , само че от магазина от Г.Оряховица ) . Маха се старата от цокала и на нейно място се слага новата , която е с дълги крачета , така че не е проблем да се замени. Индикацията за горивото е лампа , която трябва да работи , когато горивото е малко , но понеже това често се случва ( поне при мен ) най-вероятно е изгоряла. За коланите и аз нямам индикация и не съм сигурен дали изобщо има. Би трябвало да има датчици по закопчалките , но нека другите колеги кажат как е в действителност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз нямам индикация за коланите. а относно крушките за таблото процедурата е както ти я описа бисер, иначе в сайта за закопчалката има и крушки, но цената е или 8.09лв или 9.99 за 1.бр.

Поздрави

Редактирано от xcm
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравей колега!!!

относно гумите: спрял съм се на BF Goodrich KO2 - малко са скъпи, но си заслужават парите /1230лв. от диана/

за светлините на таблото моделът на лампичките е Т5. в ибей продават лот от 10 бр LED за 7-8 лева, но за цялото табло трябват около 15, т.е. за 20 кинта сменяш всичко.

ps. голямк проблем с прикачане на снимки

post-10489-069849100 1456989131_thumb.jpg

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите и за схемата, полезна е :)

Като имам свободно време ще потърся за тази крушка в ebay.

 

Днес трактора ме изненада с ново 20... По време на движение се появява тресене в купето... едно такова като спъване, а когато натиснеш спирачката се засилва.

Не е от скоростта и не е само при натискане на спирачките... Бяхме тръгнали към вилата и още в самото начало го направи и после спря... на връщане се случи няколко пъти. Когато спрях пред блока, го оставих да поработи и пак се появяваше... След като не е в движение.. без значение дали ще форсираш или не... просто оставяш мотора да работи и се появява това "спъване" в купето и усещането е доста неприятно.

Редактирано от dhtodorov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "спъване" ? Заглъхва мотора или нещо друго ? Кутията автомат или ръчка ? Дайте повече инфо , за да може да ви се помогне .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ръчка е, а не автомат. Ами как да го опиша точно и аз незнам. Мотора си звучи много добре и няма никаква разлика в звученето, но дори на място се усеща едно придърпване/спъване/подскачане подобно на... Примерно като са зле накладките и тръгнеш да спираш при по-висока скорот, нещо подобно се получава, но на място.

И аз не знам точно как да го опиша.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснете съединитела пак ли го има това подскачане когато е на място?

Да не става нещо по съединител-ск кутия , маховик ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А като натиснете съединитела пак ли го има това подскачане когато е на място?

Да не става нещо по съединител-ск кутия , маховик ?

 

Не, няма разлика при настиснат съединител.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам колега , така от разстояние......нямам идея какво би могло да бъде , ако не е от нещо свързано със съединитела. Ако си от или около София потърси

DJ Tymbi той е човека .

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, много се притеснявам от това , че навлизам в мъжки води защото съм доста зле с механиката на автомобилите , но след като прочетох по няколко пъти за ваши проблеми и обеяснения ви почувствах като хора патили и намериле пътя, ако не ми теглите една ми се иска да ви задам няколко въпроса /за Вас сигурно ще са тъпи , но отговорите Ви ще ми отворят малко очите и много ще ми помогнат/

Преди месец си взехме мицубиши паджеро 3,2 DiD , 165 к.с. къса база - нов внос ,/не знам колко/, дизел , ръчнна скоростна кутия , за мен е супер както ми харесва бегачка , но се притеснявам , че след 20 км започва да ми свети жълтата лампа /мисля ,че беше средният дф./прочетох сигурно сто пъти вашата тема за същият проблем и трябваше да навия и механика , но накрая сигурно аз ще пробвам, това беше м/у другото

1.интересува ме когато се запали колата какви обороти трябва да показва , сега времето е хубаво , при мен е 1000 и след 7,8 мин пада на 900 това ли са правилните?

2.сменихме гарнитура на картера , но ми се струва , че от началните два болта пак сълзи по малко , дали е механична причината , или новият внос е летял някъде и стъргал долни части

3.от къде мога да си изнамеря схеми на горивната система , /ЕВЕНТУАЛНО НА БГ/, че съм зле с езиците, не ,че и на бг ще разбера много, но все пак се надявам

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и честито. Със здраве да си го карате и безаварийно.

На 1- да така трябва да е.

На 2- сигурно ли е , че капе от картера , защото има много места над него от кадето може да се лее масло.

На 3- а защо ви е схема на горивната система ?

За светещата лампа ....трябва със сигурност да кажете коя е лампата и дали свети или мига .

Редактирано от Biser Savov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и честито. Със здраве да си го карате и безаварийно.

На 1- да така трябва да е.

На 2- сигурно ли е , че капе от картера , защото има много места над него от кадето може да се лее масло.

На 3- а защо ви е схема на горивната система ?

За светещата лампа ....трябва със сигурност да кажете коя е лампата и дали свети или мига .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

привет от един абориген,ако ме изтърпите още малко искам да ви питам за един елементарен въпрос и един по- сложен

1, смених гарнитура на картера и майстора ми каза да карам малко и да видя как е защото може би ще трябва да се смени и семеринга на скоростната кутия - питанката ми е колко кори има джипа , аз се наврях от долу и видях само една , а той ме убеждава ,че е сложил две

2,проблем с регистрацията - нямам сервизна книжка , всичко което правя по джипа и чета във вашият форум си записвам в моята сервизна книжка.но реших да си купувам нава щека за маслото и чуденка в повечето програми да не казвам всички по рама не ми излиза нищо.Джипът е с регистрация 28,03,2000 год ,в Балкан стар ми казаха , че е 2001 год

как мога по рама да съм сигурна, че резервните части които поръчвам ще са същите , все едно аз съм на 50 , а изглеждам на 35, имаше някакъв магазин от велико търново където човекът ме паникьоса , като ми каза , че в европейският съюз няма такава кола,долу - горе и в другите магазини беше същото и по рама не им излиза нищо , а се ориентирват по модел , за мен това е проблем и не ми се играе по този начин /може да стане, може и да не стане/,някъде из форума бях изнамерила какво означават буквите , числата , но сега не мога да се ориентирам, много ще съм благодарна , око ми отговорите

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...