Премини към съдържание

Студена не държи обороти


Butaloto.

Препоръчано мнение

Проблема е следния. .. Ранната есен започна галанта на вдига оборотите сам като загрее, играеха на загрял мотор, вдигаше ги до 2000 об/мин и по някое време пак падаха до 1000об/мин. Закарах я в едно сервизче в квартала, казаха ми че било стъпковото моторче. Сваляха го, почистиха го.. на загрял мотор вече оборотите се нормализираха, заковаха на около 900об/мин. Но студена изобщо не държи обороти. Паля сутрин и трябва непрекъснато да държа педала на газта (мотора в обороти) иначе гасне. И така докато не достигне работна температура, щом загрее вече задържа оборотите на празен ход и заработва нормално. Върнах се пак в сервизчето и там ме посъветваха да си намеря стъпково моторче и да го подменим. Купих аз моторче втора ръка.. отидох пак в сервиза.. но ефект нямаше, пак не държи обороти студена. Я ме посъветвайте вие като по-компетентни в японските машини къде може да е разковничето, къде да търся проблема ? Японеца е Галант 2,0 136 к.с

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моето предположение са запушени дюзи. Кара ли се на газ колата? Кара се, не кара, можеш да пробваш с една добавка за бензин като за начало. При мен симптомите бяха същите и след доста лутане по този начин реших проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тази настройка на дросела + проверката на потенциометрите.. кой може да я извърши ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А тази настройка на дросела + проверката на потенциометрите.. кой може да я извърши ?

 

Има майстори в този форум. Които от тях е готов да я извърши да (ти) пише.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...