Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

4G63 16v 2.0 Скъсан ангренажен и пистов ремък


Maxpin

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! Преди месец скъсах ремъка, върнах я на сервиза, където е сменен ремъка. Изминати около 9000км. След разглобяване ми казаха следното: "Датчика на Хол се е счупил и парчета са влезли между ролките и ремъка и са го скъсали. Закрепването на датчика е несполучливо измислено. С една дума: ***. Да допълня след смяната на ремъка сега и първо пускане на двигареля се къса частично пистовия ремък, като се сцепва надлъжно, виси едно парче с дължина около 20см и според тях най вероятно и това скъсване да има връзка с първата беля. Моля споделете, някой чувал ли е за такъв проблем при този мотор 4G63. Четох сума ти време из нета, но не намеирих нищо!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за отговора, днес ще отида да видя какво е положението. Конкретно ме интересуваше дали е възможна историята с датчика на Хол. Явно не е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Неправилно монтиран ремък, този двигатвл изисква прецизно обтягане на ремъка и ако не са спазили процедурите много вероятно това да е причинило скъсване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Върнах колата, върнаха ми парите, но изгорях с 1000 лв. Благодаря на Пламен и на колегите писали в темата. За съжаление краткото ми познанство с Митцубиши свърши недобре. Желая Ви успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Върнах колата, върнаха ми парите, но изгорях с 1000 лв. Благодаря на Пламен и на колегите писали в темата. За съжаление краткото ми познанство с Митцубиши свърши недобре. Желая Ви успех!

....ее, не се отказвай, ще ти намериме добър автомобил......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...