Премини към съдържание

Светлини на Галант 2,0 98г.


Pashata_

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам странен проблем със светлините на галанта и не можах да намеря подобна тема. Вчера вечерта забелязах че левия къс не ми работи (тъй като смених крушката в събота предполагам че е изгорял баласта, късите светлини са ми ксенон). Но днес сутринта когато пуснах късите светлини забелязах че се включват слабо и дългите, а като пусна дългите левия дълъг фар гасне (късия така или иначе не свети не съм сменил още баласта) . Махнах буксата на левия фар на дългите светлини и спряха да светят дългите и също така като пусна късите свети и лампата на таблото за дългите светва слабо.

На някой да му се е случвало нещо подобно или да има идея от какво може да е?

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не, ксенона е само на късите а за масата ще проверя днес. Предполагам че ще намеря из форума къде е масата или схемата на фаровете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Виж си масата на ксенона, най-вероятно от там идва шашкането на инсталацията. Вземи си и нов баласт и крука.

Това е схема на ксенон инсталация. Търсиш Ground-a на баластите къде е.

http://www.blindinghid.com/images/h4_hi_lo%20guide.jpg

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оказа се че не е изгорял баласта а просто захранжането е под 9 волта и ксенона не иска да светне. Сложих обикновенна кружка и свети много слабо на късия и в момента като включа къси свтят и четерте фара. като изключа някои от дългите от буксата гаснат двата и дълги и левия къс.

Утре ще разкача фаровете и ще ги проследя ако някои има някакви идеи да споделя :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...