Премини към съдържание

Проблем с багажника на Спейс Стар


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Багажникът няма отваряне. При заключено положение от централното, хватката се движи свободно, а при отключено, в края на хода, се усеща нормалното съпротивление, но до отваряне не се стига. Пробвах какво ли не, накрая и един шут изяде, но нейсе. Не ще и не ще. Идея как да го отворя и какъв е вероятният проблем? Налага се жена ми да го ползва за количката на детето и покупки, а и на мен, ако ще превозвам нещо по-обемно. Жената подозира, че го е хлопнала мааалко по-силно от нормалното, но и аз съм го позасилвал, но проблем не е имало.

Благодаря за отделеното време!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, не разбирам, как с ключа? Когато вкарам ключа в ключалката и го завъртя надясно, заключава всички врати, а на ляв - отключва, тоест си сработва централното? Да не би да пропускам някоя допълнителна функция на ключалката?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На стр 2-9 от БГ Ръководството на Мицку е указано, че задната врата се заключва/отключва и с лостчето на шофьорския подлакътник в кората на вратата. Аз лично никога не съм го ползвал, не смея. Само управлявам ел.стъклата от копчетата. Но съм се чудил какво е това лостче надолу-нагоре. Пробвай колега да не би да си го натиснал, но първо го пробвай когато е свалено шофьорското стъкло.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти предложа да се видим и да сваля кората на моята и да огледаме какво защо как. На Спейс-а е песен, знаеш ли как се влиза в багажника на седан с монтирана газова бутилка зад седалката защото не се отваряше и бях в същото положение. Оказа се ,че се бе разкачила лостовата система , но докато го отворя.....:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Багажникът има ключалка, и както и пасажерската врата би трябвало да може да се отключи само с ключ, дори и да не работи централното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът не е в централното, а някъде в самия механизъм на вратата на багажника. Затова съм писал, че при заключено положение от централното, съответно хватката се държи като при заключено, тоест празен ход, а при отключено - хватката стига до положението със съпротивлението от механизма, но няма щрак... Това лостче на шофьорската врата, за сефте го чувам. Сега ще огледам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - няма общо с централното. Някъде по механизма за отключването, нещо не е както трябва. Идея как да го отворя отвътре, принудително?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам - няма общо с централното. Някъде по механизма за отключването, нещо не е както трябва. Идея как да го отворя отвътре, принудително?

 

Веднъж служебният форд (баничарка с решетка към багажното) се бе заключил така. Отидох при един ключар: От бул.Руски се свива по паветата към Пожарната/Гроздовия пазар. На 50м в дясно е ключаря. Взе едно дълго като копие и натисна някакво лостче. След това свали механизма и го ремонтира, още си работи. Онзи ден при него си изкарах и ключ за Мицку.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще мина през него. Писна ми, сам няма да го боря. Нито го знам какво е, нито ми се занимава. Мерси! Ключарят го познавам дори, просто не се сетих за него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...