Премини към съдържание

Няколко въпроса за Outlander 2012


Препоръчано мнение

Здравейте,

 

 

от няколко дена съм собственик на Outlander 2012 2.2 Diesel, Automatic. Предната ми кола е Mercedes Benz C200 W203 2001 (с бензин/газ). Там имах някои екстри, които тук не откривам. Ако някой може да помогне, ще се радвам.

 

Първо, относно автоматичното палене на светлините през деня. Възможно ли е такова нещо, при палене, да светват? Виждам само ръчен режим, както и в настройките от екрана ( Touch екран е ) няма такива. Може би трябва да ходя някъде да ми ги настроят? А какво са тези "Дневни светлини" и може ли да ми ги сложат някъде?

 

Второ, от къде ще ми препоръчате да зареждам дизел и какъв? Четох доста мнения и всичките противоречиви :( Разбрах, че по-новите коли са по-капризни към качеството, но в момента не знам кои бензиностанции предлагат качествен. Заредих за първи път в ОМВ обикновен дизел и честно казано, съм много разочарован от него - двигателя стана по-шумен и не се оправи, докато не заредих втория път на Ромпетрол, малко след това взе да изчезва шума ...

 

Последен въпрос. Дали е възможно вратите да се заключват автоматично, след като се вдигне скорост над Х км/ч ?

 

 

благодаря ви предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

 

от няколко дена съм собственик на Outlander 2012 2.2 Diesel, Automatic. Предната ми кола е Mercedes Benz C200 W203 2001 (с бензин/газ). Там имах някои екстри, които тук не откривам. Ако някой може да помогне, ще се радвам.

 

Първо, относно автоматичното палене на светлините през деня. Възможно ли е такова нещо, при палене, да светват? Виждам само ръчен режим, както и в настройките от екрана ( Touch екран е ) няма такива. Може би трябва да ходя някъде да ми ги настроят? А какво са тези "Дневни светлини" и може ли да ми ги сложат някъде?

 

Второ, от къде ще ми препоръчате да зареждам дизел и какъв? Четох доста мнения и всичките противоречиви :( Разбрах, че по-новите коли са по-капризни към качеството, но в момента не знам кои бензиностанции предлагат качествен. Заредих за първи път в ОМВ обикновен дизел и честно казано, съм много разочарован от него - двигателя стана по-шумен и не се оправи, докато не заредих втория път на Ромпетрол, малко след това взе да изчезва шума ...

 

Последен въпрос. Дали е възможно вратите да се заключват автоматично, след като се вдигне скорост над Х км/ч ?

 

 

благодаря ви предварително!

....1 ...на лосчето за вкл. на фаровете има и позиция Ауто,то трябва да е там , ако няма, то просто дръж вкл. на позиция вкл. къси светлини, при изгасване на мотора и закл. на колата, ще светят още 30-60 сек и ще изгаснат сами.....

.....2....голям проблем в Бг особено за дизел.......за съжаление ,не мога да дам конкретен отговор

.....3... вратите могат да се закл. след палене на мотора ,но не съм чувал да се закл. когато вдигнеш Х скорост.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....1 ...на лосчето за вкл. на фаровете има и позиция Ауто,то трябва да е там , ако няма, то просто дръж вкл. на позиция вкл. къси светлини, при изгасване на мотора и закл. на колата, ще светят още 30-60 сек и ще изгаснат сами.....

.....2....голям проблем в Бг особено за дизел.......за съжаление ,не мога да дам конкретен отговор

.....3... вратите могат да се закл. след палене на мотора ,но не съм чувал да се закл. когато вдигнеш Х скорост.....

 

Благодаря за отговорите!

 

Auto позицията при мен засича светло/тъмно... ще пробвам да ги оставя на къси и ще пиша.

 

Как се наглася да се заключват вратите при палене? На предната ми кола, като вдигнеш около 15 км/ч и се заключваха, затова въпросът ми беше такъв.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите!

 

Auto позицията при мен засича светло/тъмно... ще пробвам да ги оставя на къси и ще пиша.

 

Как се наглася да се заключват вратите при палене? На предната ми кола, като вдигнеш около 15 км/ч и се заключваха, затова въпросът ми беше такъв.

Няма такава екстра тук. Както и няма дневни светлини, които да стартират с паленето. Позиция авто ги пали при смрачаване, което не върши работа в България. Оставянето им постоянно включени е добър вариант, гаснат след изгасване на мотора и отваряне на врата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

1. При мен, на стария модел палиш колата, на затворени врати пускаш на къси, караш си и вече при спиране и загасен двигател + отваряне на шофьорската врата изключват автоматично след 2-3 секунди. После при всяко следващо каране лостчето си стои на къси и се пускат автоматично при палене. Аз така си карам от самото начало и никога не съм имал проблеми, нито съм имал изгоряла крушка за 4 години (както и мой съсед с модел 2011). Алтернативата Auto да работи (което значи автоматично пускане при смрачаване/стъмване) е ако си инсталираш отделни дневни светлини или ползваш дългите/халогените за същата цел с модул (оригинален от американските или aftermarket). Вече според много зависи при теб може и да не гаснат толкова удобно.

 

Последно - с компютър може да се настроят късите светлини да светват винаги при пускане на двигателя, независимо в коя позиция се намира ключето на светлините... както и една опция нагоре - да стоят изключени при вдигната ръчна спирачка или Parking на автоматика.

 

2. Това трябва сам да го установиш. Моят френски дизел (2.2) харесва само нормалния от ЕКО (не Авио) и с друг се сърди много. Но това сам ще го установиш с времето, с чие гориво колата върви най-добре... (служебното, най-вече :D ). Така че аз гласувам за тях...

 

3. Възможно е, но не знам кой може да ти го настрои в България (ако имаш необходимите неща можеш и сам, но трябва да се пипне в компютъра с MUT-III или най-сигурно с Lexia и съответния ETACS декодер) - заключват се при 20км/ч и се отключват при ключ Lock (ръчни скорости) или позиция P на автоматика (и при авария). След активиране на тези опции може да си ги настройваш и от MMCS (ако имаш такава).

 

http://www.outlander-forum.de/sogehts/fotos/variantencodierung-1_5.jpg

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3. Възможно е, но не знам кой може да ти го настрои в България (ако имаш необходимите неща можеш и сам, но трябва да се пипне в компютъра с MUT-III или най-сигурно с Lexia и съответния ETACS декодер) - заключват се при 20км/ч и се отключват при ключ Lock (ръчни скорости) или позиция P на автоматика (и при авария). След активиране на тези опции може да си ги настройваш и от MMCS (ако имаш такава).

 

http://www.outlander-forum.de/sogehts/fotos/variantencodierung-1_5.jpg

......ако изчака още някой друг месец, ще мога и аз да ги правя тези неща....просто си чакам техниката.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

За Outlander 2013 без MMMS може ли да се прави тази настройка (за заключване на вратите)? в БС или Ратола могат ли да го направят?

 

Благодаря

Редактирано от hartiiko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност може да се прави на 2013, но дали в Ратола или БС го могат трябва да ги попиташ.

 

Иначе са ти необходими следните промени:

 

 

В ETACS (Variant):

• Auto door lock/unlock --> crash unlock + speed lock; (тази опция е възможно да не е достъпна в Ратола/БС)

• Door Unlock Mode Customize --> Enabled;

• Door unlock by IG lock customize --> Enabled (default disabled).

 

И допълнително в ETACS (Custom) - в ETACS декодера, ако се прави на др. място

 

• Auto door lock by vehicle speed --> Enable

• Auto door unlock --> always enabled by shift P position

 

В резултат ще ти се заключват вратите след като колата набере 20км/ч, ще се отключват автоматично при поставяне на автоматичните скорости на Р. Допълнително ще се появи меню за настройките в MMCS, в което може да настроиш дали при автоматичното отключване да се отварят всички врати или само шофьорската и също така опция да го изключиш (автоматичното отключване) изцяло, както и опция кога да се отключват - ако си с ръчни или CVT ще може да избереш да се отключват при позиция LOCK на ключа.

Редактирано от Celeborn
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

......ако изчака още някой друг месец, ще мога и аз да ги правя тези неща....просто си чакам техниката.....

благодаря, ще изчакам :-) не ми е спешно.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 10 месеца ...

......ако изчака още някой друг месец, ще мога и аз да ги правя тези неща....просто си чакам техниката.....

 

Здрасти, DJ!

 

Дали вече имаш техника да се настрои тази опция? Става въпрос за Outlander 2016 без навигация. Дали ще има проблем с гаранцията, могат ли да го хванат в БС?

 

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, DJ!

 

Дали вече имаш техника да се настрои тази опция? Става въпрос за Outlander 2016 без навигация. Дали ще има проблем с гаранцията, могат ли да го хванат в БС?

 

Благодаря

.......имам я техниката, но не съм я пробвал на 2016 год. кола.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......имам я техниката, но не съм я пробвал на 2016 год. кола.....

 

Здравейте,

 

Питах в БС дали има възможност да се променят тези настройки:

 

Auto door locking / unlocking

 

120+ km/h speed warning

 

Low washer fluid warning

 

Remote windows closing

 

 

Казаха "може и да може, ама ще си платите" - все едно, че не го знам :). Това ме навежда на мисълта, че все пак 2016 би трябвало да се поддава на такива "пипания" - то не че има особена разлика с 2014, който карах до преди месец, като изключим обезшумяването, за което шапка им свалям. А и предпочитам да си платя на някого, когото го е грижа...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...