Премини към съдържание

Писна ми от некадърни шофьори!


GMM

Препоръчано мнение

Вчера си паркирах колата на еднопосочна шорика улица.

След края на работното ми време си намирам колата с обърнато дясно огледало. Изтръпнах.

За мое щастие открих, че не е скършено, защото има свободен ход и в двете посоки, но самото огледало вътре се движеше съвсем свободно наляво и надясно. Е вече електрическото ми огледало е наполовина такова. Мога да го движа само нагоре и надолу. Наляво и надясно не мога а моторчето върти.

Отворих да видя и се оказа, че от натиска при удара се е скъсала едната пластмасова рейка , която са захваща от едната страна с шарнирна вразка.

Мама............ и шофьорите некадърни. Просто се чудя как е могъл да загуби управлението на колата си чак толкова. Там могат да се разминат два тира а и улицата е еднопосочна. Никой на спазва знаците ей. Не мога да изразя възмущението си с думи. Да се :icon_censored: в тарикатите в тая държава. Всичко идва от липса на елементарна дисциплина.

 

Въпроса ми е:

Мога ли да си закупя само машинката за ел. огледалото? Откъде и за колко?

Мерси!

 

Поздрави Георги!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Първо колега .....от опит където си спра автомобила винаги си прибирам огледалата защото съм минал по твоя път :icon_blush:

А по въпроса ти....обади се на Миша мисля че ще ти реши проблема.....в раздела за части ще му вземеш телефона :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма да мине пред застрахователи. Видимо няма нищо счупено или силно надрано. Елемента е здрав външно.

 

А що се онася до прибиране на огледалата. Представям си какво щеше да прицели ако огледалото беше прибрано. Най-вероятно направо колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на твое място бих се занимавал :icon_thumbup: За каво да им бутам аванта на застрахователите и после като си подновявам каското да вземат и да го опишат :icon_blush: Я ходи да ти сложат новичко :icon_thumbup: Ако няма външни повреди...аз мисля чед не си го видял добре!!! :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ех, колеги трябват вече танкове!Ти леко си минал с огледало. Аз днес я искарах от тенекиджия, като загубих два дни и лентите на вратата(които немога да намеря вече седмица). Спирам на паркинга между две бели черти разграничаващи паркоместата и ... вероятно брутална маневра и предната дясна врата 10-12 см. влезнала в купето. От боклука нито следа. :icon_censored: А как исках да съм наоколо :worthy: . Направо щях да ги :icon_n_blowup: . Сега ми остана само да намеря тези пусти ленти, но откъде ли?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До сега си траех, но като видях темата не се сдържах...............та накратко за малко да стана "едноокия Джо" заради един пълен тъпанар :icon_censored: който се вряза в мен за да не се удари в другия тъпанар, който пък решил да заобикаля спрял камион на тяхното платно, а аз движейкисе по мойто си платно,няма нито едно МПС спряло и съответно си се движа в права посока............въпросния олигофрен навлиза в моето платно, аз се дръпвам надясно плътно (колкото мога) за да се разминем, може би щяхме да се разминем на "една боя разтояние" ако другия тъпанар (простете за нецензурния език,нооо............ :icon_censored: ) не беше решил да тръгне да заобикаля камиона, по този начин още повече стеснява "проуката" м/у мен и камиона , а още повече че се изнася рязко, и въпросния първи кривна още волана си наляво и колата към мен , в резултат на което се разминаваме с удрящи се коли и огледала..................за мое нещастие обаче белята стана по сериозна , тъй като бях със свален шоф. прозорец до долу и при удара огледалото се вряза в буквалния смисъл в лицето ми, а стъклата от него - направо в очите ми..............едва спрях в правилната посока,а не а една страна или пък в друго МПС и се опитах да си отворя очите , нооо, уви - бяха пълни със паченца стъкла, които ги усещах как скърцат при всяко мигане в очите си...............както и да е, отидох до отсрещния сервиз ли беше , салон ли беше ,не знам, и докато пресеча със затворени очи , щяха тотално да ме довършат ,щото аз не виждам ,а пък те ( шофиорите ) не виждат че аз не виждам, и ме псуват на поразия.................докопах се до чешма някаква, и там 15 мин. промивки с вода...............след което можех да си отварям очите и слава бог - виждах.............отидох на някво огледало, и като се видях ,и направх 3 салта назад..........бяха кървясали яко...........от там тичам към баничарката и да видя ония дали не е вече викнал КАТ ,но за мое най голямо учудване никой няямаше.................нищо, нищичко..............а сега де............обадих се на застрахователя и не след дълго ми каза че ще я пише " на паркинг" .................от там беш към Пирогов и 2 часа вадеха стъклата , които все още бяха останали .............

Та сега не се учудвайте и плашите , ако на срещата дойда с превръ6зка на едното око, то вече му е минало, но по настояване на лекарите, трябва още да я държа ..............та така ........... :icon_blush: Чудя се дали да се ядосвам или да си мисля че съм имал невероятен късмет ..................ха сега де........... :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Егати... :icon_censored: хич не е късмет това твоето. От никаква ситуация без малко да си загубиш зрението :nono: . Единствено късмет е това, че не си бил с Галанта. Слаба богу, че си се разминал леко. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ейй DJ какво са направили тия хора бре ....???

Имаш голям късмет, че е малкия дявол и няма по-сериозни последствия...

Това което ти се е случило е много опасно и както си и бил сам... не ми се мисли какво си преживял...

А щом трябва да си няколко дни с превръзка, нека да си с превръзка, за да може да си почине окото и да се разсее кръвоизлива.

:icon_doh: Ти за това ли ми каза онзи ден, че те болят очите...??? :vsurprise: А аз си мислих, че е от преумора, щото при мен е често срещано явление...

:icon_censored:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе Пламка :icon_blush: .....Незнам какво да кажа освен да запалиш една свещичка в някоя църква. Радвам се ,че си изкарал късмет и бързо оздравяване на окото :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз просто нямам проблем в сравнение с това, което си преживял. Късметлия си, че няма ништо сериозно на зрението. Тенекиите ще се оправят, но зравето. Чукайте на дърво и много късмет на всички по нашите пътища.

 

Бързо и успешно оздравяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, радвам се че си жив и здрав и че ти няма нищо (макар че не е нищо), но все пак си добре. Съжалявам за случилото се, но както казвах и преди и сега lubenti отиди до някоя църква и запали свещичка, пък ако трябва и някоя баба да ти бае, то това твоето няма аналог.

 

Стискам палци да се възстановиш по-бързо.

 

А относно некадърниците съм без коментар, да се пазим сами защото те не се пазят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си DJ, дано повече нямаш такива изживявания :spoko:, това което е по-обезпокоително е че вече много зачестиха такива инциденти - но това ще го пиша в подходящатата тема. Успех Пламене и се оправяй по бързо :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви колеги ............. :icon_clap: Положението не е толкова мрачно, колкото мислите, след малко отивам на контролен преглед да видим какво ще кажат лекарите, дали ще я махам превръзката, дали ще ме режат, вадят и т.н. :icon_blush: нооо...споко, всичко е наред , утре ще ме видите.......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

........нооо...споко, всичко е наред , утре ще ме видите.......... :icon_thumbup:
:mitsu-smiley: По важното е и ти да ни виждаш :mitsu-smiley:
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ много неприятности са ти се събрали. Дано с очите всичко да е благополучно и по бързо да се оправи. А пък тоя дето е предизвикал всичко, че и избягал на всичкото отгоре заслужава наказание - лишаване от свобода.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре де Пламене, а ще можеш ли да караш като си с превръзка на лицето - няма ли кой да те закара на срещата, та ако ще и с друга кола да е - ако имаш нужда от помощ обади се - егати и случката, дано си жив и здрав и всичко да бъде нареда. А на тоя му трябва повечко :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

добре де Пламене, а ще можеш ли да караш като си с превръзка на лицето - няма ли кой да те закара на срещата, та ако ще и с друга кола да е - ако имаш нужда от помощ обади се - егати и случката, дано си жив и здрав и всичко да бъде нареда. А на тоя му трябва повечко :icon_box:

Спокойно, днес бях на контролен преглед ........... казаха ми че няма проблеми , мога дакарам кола, но поне 1/2 часа след капките и лекарствата, естествено със слънчеви очила...........така чеее.... :icon_thumbup: идвам :mitsu-smiley: :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

... няма ли кой да те закара на срещата, та ако ще и с друга кола да е ...

 

С DJ-я ще пътуваме заедно и ако се умори ще го сменя! :)

Как си мислите вие национална среща без DJ-я? :first:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

DJ радвам се че се е разминало с по-малкото зло.Пожелавам ви да си изкарате добре на срещата, аз ставам кръстник и не мога да присъствам. Имах подобен случай като теб, но с един камион, като огледалото се удари в един клон и ме поръси само по дрехите.

Относно моя проблем не ми трябва лайсна нея я имам, трябват ми лентите(синя и зелена) които се лепят по цялата дължина на колата.

Айде със здраве и да се пазите от животните по пътищата, защото :icon_censored: преди 15 минути пак ни удариха с един приятел с А3 (бяхме спрели на сфетофар) един малоумник спря в нас. За щастие без щети.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...