Премини към съдържание

Какъв антифриз е добре да сменя?


Препоръчано мнение

Здравейте, с дизеловия вариант DID 102 к.с. на спейса съм и бих искал да сменя антифриза, че вече ми е на долната граница. Понеже цвета му е странен не мога да разбера какъв цвят е бил. Мисля да си купя червен немски ми предлагат от D&V-ауто. Но имаше значение двигателя от каква сплав е. Бихте ли ми препоръчали за този двигател какъв антифриз е най-подходящ и какво количетво събира? :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За тази кола мисля че G 11 ще е най-добре да сложиш, син е на цвят.След като промиеш системата от нежелани отлагания и гняс .Моят сайт

Редактирано от lesko
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, с дизеловия вариант DID 102 к.с. на спейса съм и бих искал да сменя антифриза, че вече ми е на долната граница. Понеже цвета му е странен не мога да разбера какъв цвят е бил. Мисля да си купя червен немски ми предлагат от D&V-ауто. Но имаше значение двигателя от каква сплав е. Бихте ли ми препоръчали за този двигател какъв антифриз е най-подходящ и какво количетво събира? :mitsu-smiley:

 

Здравей колега, производителя на автомобила MMC не е уточнил нито стандарт, нито цвят на антифриза. Дефакто производителя на двигателя Рено е препоръчал следното: Смяня на 60000км/48 месеца, с обем на уредбата 6л. Като характеристики на охл.течност е посочил Water with antifreeze (ethylene glycol base)(50%), т.е. всеки един съвременен антифриз е на базата на етилен гликол.

С грижа към възела си намери ограничен (обикновено е червен), който ще го познаеш по стандарта на VW G12+

Ако сега системата ти е с друг цвят антифриз, преди да налееш червен я промий (който при всички положения ще се омеши с другия вътре, но това да не те претиснява).

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, искам само още нещо да попитам в тази връзка. Понеже антифриза който вероятно ще взема е концентрат, с дестилирана или дейонизирана вода трябва да се разреди?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение и двете стават. :icon_thumbup: :drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...