Премини към съдържание

Булинс - давност на щета и възлагателно писмо?


f18

Препоръчано мнение

Здравейте,

Дали накой има инфо по следните въпроси:

(1) Каква е давността на щета по каско в Булинс?

Т. е. ако на датата Х ми се е случило застр. събитие и съм завел на тази дата щета - до колко време след това мога да си взема възлагателно писмо и ремонтирам автомобила в съответен оторизиран сервиз?

 

Ясно е че ако ми се случи сериозна щета, веднага взимам възлагателно писмо и я вкарвам в сервиза на 1-вата възможна дата. В случая въпросът ми визира дребните щети, за които завеждаш щета и след някакъв период (?) като се понатрупат отиваш и взимаш възлагателно писмо и я даваш в сервиза.

Е този период ме интересува.

 

(2) Каква е давността на самото възлагателно писмо?

Т. е. от момента на взимането му до колко време след това трябва да вкарам колата в сервиз.

 

 

(3) Как е по-добре - след всяка дребна щета при завеждането и да си взимам и възлагателното писмо за нея или само да я завеждам, а после да си взимам възлагателните писма накуп?

 

p. s. четох им внимателно общите условия, но никъде не видях тълкуване по следните въпроси ...

 

Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Дали накой има инфо по следните въпроси:

(1) Каква е давността на щета по каско в Булинс?

Т. е. ако на датата Х ми се е случило застр. събитие и съм завел на тази дата щета - до колко време след това мога да си взема възлагателно писмо и ремонтирам автомобила в съответен оторизиран сервиз?

 

Ясно е че ако ми се случи сериозна щета, веднага взимам възлагателно писмо и я вкарвам в сервиза на 1-вата възможна дата. В случая въпросът ми визира дребните щети, за които завеждаш щета и след някакъв период (?) като се понатрупат отиваш и взимаш възлагателно писмо и я даваш в сервиза.

Е този период ме интересува.

 

(2) Каква е давността на самото възлагателно писмо?

Т. е. от момента на взимането му до колко време след това трябва да вкарам колата в сервиз.

 

 

(3) Как е по-добре - след всяка дребна щета при завеждането и да си взимам и възлагателното писмо за нея или само да я завеждам, а после да си взимам възлагателните писма накуп?

 

p. s. четох им внимателно общите условия, но никъде не видях тълкуване по следните въпроси ...

 

Благодаря

 

6 месеца.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хм, защо си мисля че вече е 3 години :), лично аз този месец вкарвам да си оправям колата, има щети от преди на 2 г. :), само че при Алианц, но при Лев Инс е същото, предполагам всички са така?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За инфо - пак не е мн ясно НО:

Обаждах се в Булинс - казаха 3 години за давност на щета (попаднах на една кака, която хич не беше убедителна и трябваше да се консултира с колега все едно и задавах не'къв супер специфичен космически въпрос). 6 месеца за възл. писмо.

От друга страна, обаче, един приятел, преди 2 месеца, като си завеждал щета в Булинс - са му казали че този период вече е 1.5 години?!?!

От трета страна, разбрах че това за 3 г. е фиксирано в т. н. "Кодекс на застрахване" и не би трябвал да е възможно Булинс да си го променя, ама знам ли.

А това са важни неща, които би следвало да си ги има точно, ясно и недвусмислено описани в общите условия.

 

Както и да е - ще проучвам допълнително - но вероятно са 3 г - все пак остава в мен една въпросителна - току виж ходя и си описвам някои дребни щетици и след 2 г решавам да правя колата и отивам да си взема възлагателно писмо и току виж ми казват - "Е пич - ама това е било ехе преди 2 г. и тази щета вече не фърфи"

 

При Алианц и Булстрад е 3 г. със сигурност.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...