Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Мение за Mitsubishi Colt CzT


Препоръчано мнение

Здравейте, от скоро си търся кола и съм се спряла на 3 автомобила, един от който е Mitsubishi Colt czT 1.5 турбо 2006г. Някой имал ли е такъв и с какви впечатления е от него. Скъп ли е за подръжка? Какъв му е реалния разход на гориво? Има ли части за тази кола. Ще бъда много благодарна ако можете да ми помогнете.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Вземай Колежке хубави са тези Колтчета. Една приятелка имаше по новия и беше доста приятен за каране и удобен. Просто давай и не са скъпи за поддръжка и сравнително малко горят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението ще изчакам още малко и за други мнения и ще реша че до 10-15 септември трябва да съм взела решение но ми е трудно :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубави са Да !

Но..

1 приятелка има същата и какво да ти кажа автомата се прецака и ремонта и излезна доста солено.

Ако има чалъм не си вземай ауто.

Иначе е на гас и харчи малко.Доволна е от колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хубави са Да !

Но..

1 приятелка има същата и какво да ти кажа автомата се прецака и ремонта и излезна доста солено.

Ако има чалъм не си вземай ауто.

Иначе е на гас и харчи малко.Доволна е от колата.

 

 

С този двигател който го искам нямат автомотични скоростни кутия. Единственното ми изискване е да е 1.5 Турбо 150к.с. Иначе се мисля между Hyundai I30 и Audi A3 2.0ТDI/Golf 5 2.0TDI

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш мен вземай или Colt-a или I30-то, Audi-то е с доста по скъпа поддръжка, аз имам такова и доста често срещан проблем при тях е да се прецаква маслена помпа и претропват моторите. Правих едно такова ударено Colt-че на една девойка и частите му бяха доста евтини, а купувахме aftermarket части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако слушаш мен вземай или Colt-a или I30-то, Audi-то е с доста по скъпа поддръжка, аз имам такова и доста често срещан проблем при тях е да се прецаква маслена помпа и претропват моторите. Правих едно такова ударено Colt-че на една девойка и частите му бяха доста евтини, а купувахме aftermarket части.

 

 

Ясно благодаря :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

имам въпросната кола ... все пак сме 21 век има ebay или интернет пазаруване проблема е че не мога да ти кажа за части от както съм е взел нямам проблем масло мотул 5w-10 8100 /колата събира 4.3 взима се туба 5 литрова / масло 75/90 - за скоростна 3 литра се взима филтър 20лв за купе масларка зависи от модела 30ле макс колтовете са 2 варианта евро който се прави в Холандия това е 3 вратия и Японското кубче с 4 те врати дизайна е съвсем друг ... плюс е задната седялка е релсова мърда се съответно според багажа или да е широко за пасажерите /според мен Евро варианта е доста по спортен / като минус мога да отбележа Колонката от кум предния прозорец лява пречи на видимостта пласмаси НЕ ми скърцат затова НЕ споменавам ... избягва се Автомата но при Р-версиата която е само десняк за Япония това е коригирано от Гетракт зима се ръчка / отзиви от Руските сайтове / гумите са 16-45-205 или 17-40-205 демек не са евтини всяка една кола от споменатите към който имаш интерес е скъпа за подръжка в зависимост от качеството .... разход с 80 -100 /6.7 - 7.3 без клима магистрален/ бях го видял принципно не ме вълнува колко гори важно да ми е кеф ..така и направи купи кола с която да ти е кеф а не после да съжеляваш ех .......

закакво не е малко по мощна... I30 и 2.0 142 да e е далеч от колта и то бая обаче колта сигурно е далеч от екстрите и интериора на Корейците така че компромис )

 

/мразя кирилица .... не ми бройте грешките :rolleyes: /

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя разход 7,3. То моето Evo гореше 8 когато взех преди да го препипам :D :D :D сега удря 10-ки :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип съм се спряла на модела от 2007г. с 2 врати ако е Colt. Не търся кола за кеф, а кола която да ми върши работа, и да мога да ходя с нея на работа спокойно :). Не пътувам извън града много много, но искам конкретно 1.5турбо за да съм по спокойна ако ми се наложи да изляза извън града.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е тоя разход 7,3. То моето Evo гореше 8 когато взех преди да го препипам :D :D :D сега удря 10-ки :D

 

 

написах с 80-100 км дава 6.8/7.3 без пусната клима 1800 оборота на 5 та

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

написах с 80-100 км дава 6.8/7.3 без пусната клима 1800 оборота на 5 та

 

Ми точно. Много е според мен,а аз говоря за скорост от 120-130км/ч. Семейното ми комби с тегло 1900кг гори 5/100 с 80 по магистралата с пуснат климатроник и FULL TIME 4x4. Както и да е възможно, но ми се вижда малко много.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

отдавна беше може би е било с клима но за 6.8/7.3 съм сигурен просто колата не карам много много пък и като е карам не гледам борда щото не ме вълнува и е осветен не се вижда кой знае колко на слънчево ..

а по темата колите като цяло са добри но всичко зависи от състоянието едва ли дамата ще сгреши ако си вземе надеждна машинка все пак 4G15T е Японско

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясно благодаря :)

i30 е много надеждна кола и добър избор. Но турбо колтът е чудесена колица с емоция. Доста гори, но си струва. Препоръчвам кола с доказана история в Бг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За I30 не знам нищо аз, но за колта и останлите 2 коли знам доста неща :D :D :D. Golf 5 страда от често срещания проблем на 2.0tdi да прецаква маслената помпа и да прегрява и претропва ама има и проблеми с електрониката на колата. А3-ката страда от маслена помпа и претропване както и да прецаква DSG кутията. А моя много близка приятелка има такъв Colt и от нея знам че извънградския му разход е между 5.5 - 6.5л/100км, а градския 8,5-9.0л/100км. Също така знам че е доста надежден и здрав за нейните 75 000км който му е навъртяла на нейния за 6 години, не е сменяла нищо сериозно освен масла,филтри и ремъци и т.н. Иначе колежке ако си набелязала някой пиши ми ще пием кафе някъде и ще идем да го огледаме :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

i30 е много надеждна кола и добър избор. Но турбо колтът е чудесена колица с емоция. Доста гори, но си струва. Препоръчвам кола с доказана история в Бг.

 

 

За I30 не знам нищо аз, но за колта и останлите 2 коли знам доста неща :D :D :D. Golf 5 страда от често срещания проблем на 2.0tdi да прецаква маслената помпа и да прегрява и претропва ама има и проблеми с електрониката на колата. А3-ката страда от маслена помпа и претропване както и да прецаква DSG кутията. А моя много близка приятелка има такъв Colt и от нея знам че извънградския му разход е между 5.5 - 6.5л/100км, а градския 8,5-9.0л/100км. Също така знам че е доста надежден и здрав за нейните 75 000км който му е навъртяла на нейния за 6 години, не е сменяла нищо сериозно освен масла,филтри и ремъци и т.н. Иначе колежке ако си набелязала някой пиши ми ще пием кафе някъде и ще идем да го огледаме :)

 

 

Благодаря ви за помоща, бяхте ми полезни. А за кафето ще измислим нещо за да поговорим на живо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 месеца ...

Ето го и дългоочаквания подарък :P за Коледа :D :D :D :D

 

920811_453852468137984_6129095021765838271_o.jpg

 

 

Честити със здраве да си го караш и много безаварийни км.!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Ето го и дългоочаквания подарък :P за Коледа :D :D :D :D

 

920811_453852468137984_6129095021765838271_o.jpg

 

 

Честито и от мен! Милиони безаварийни километри. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...