Премини към съдържание

При прехвърляне на автомобил


Препоръчано мнение

Здравейте, имам следното питане: ако продавам автомобила са на друго лице от същия град (знам че не се сменят рег.табелите) нужно ли е автомобила да минава през КАТ или е достатъчно само аз и новия собственик с документите да сме там?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следното питане: ако продавам автомобила са на друго лице от същия град (знам че не се сменят рег.табелите) нужно ли е автомобила да минава през КАТ или е достатъчно само аз и новия собственик с документите да сме там?

Само новият собственик с нотариалния договор ходи в КАТ, без колата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Само новият собственик с нотариалния договор ходи в КАТ, без колата.

 

И то в случай, че му се ходи пеша. :robot:Сверка на номерата на купе и двигател вече не се ли прави?

 

А стария собственик, с неговото копие от договора, отива и си отписва автомобила от данъчното... И пази договора поне 1 година, докато се убеди, че колата не му виси още като данъчна тежест. Досега колкото пъти съм отписвал автомобил, толкова проблеми с данъчните.

Уж всичко правят както трябва, а на следващата година колата пак се води.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече има трансфер от КАТ към данъчното (когато работи де ;) )и вече не се налага да ходи нито новия нито стария собственик в данъчното.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече има трансфер от КАТ към данъчното (когато работи де ;) )и вече не се налага да ходи нито новия нито стария собственик в данъчното.

 

Ти пак си пази договора поне година...:D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...