Премини към съдържание

Пълтност на маслото ?


Препоръчано мнение

Здравейте. Преди около два месеца маслото ми стигна до минимума на пръчката. Долях си и от тогава няма проблеми, но ми прави впечатление, че сега е доста рядко. Когато извадя пръчката да го проверя направо си тече.

Маслото е на General Motors 10W30 сменено е преди 8 месеца или в пробег 5700 км. Аз ще го сменя тия дни , но ми е интересно някой друг дали е забелязал такава промяна във вискозитет-а на маслото доста преди неговата смяна ?

 

 

1,8 GDI е мотора на 200 000к (евентуални) :)

 

Благодаря, предварително :)

Редактирано от ktborisov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди около два месеца маслото ми стигна до минимума на пръчката. Долях си и от тогава няма проблеми, но ми прави впечатление, че сега е доста рядко. Когато извадя пръчката да го проверя направо си тече.

Маслото е на General Motors 10W30 сменено е преди 8 месеца или в пробег 5700 км. Аз ще го сменя тия дни , но ми е интересно някой друг дали е забелязал такава промяна във вискозитет-а на маслото доста преди неговата смяна ?

1,8 GDI е мотора на 200 000к (евентуални) :)

Благодаря, предварително :)

 

Здравей колега, сигурен ли си че е GM 10W-30? Питам защото до сега не съм срещал такова на пазара. Виж за 10W-40 под път и над път. По принцип високозитетния клас SAE 30 има кинематичен вискозитет при 100С между 9.3 и 12.5 (cSt) цък. Така на око не може да се определи в каква степен се е променил вискозитета, както на студено, така и в работен режим. Само лабораторен анализ би показал точните стойности. Дай снимка на това GM да го видим, а след това да му намерим и TDS-а.

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Преди около два месеца маслото ми стигна до минимума на пръчката. Долях си и от тогава няма проблеми, но ми прави впечатление, че сега е доста рядко. Когато извадя пръчката да го проверя направо си тече.

Маслото е на General Motors 10W30 сменено е преди 8 месеца или в пробег 5700 км. Аз ще го сменя тия дни , но ми е интересно някой друг дали е забелязал такава промяна във вискозитет-а на маслото доста преди неговата смяна ?

 

 

1,8 GDI е мотора на 200 000к (евентуални) :)

 

Благодаря, предварително :)

.....а аномалии с мотора да имате? Да прекъсва, да работи лошо, да притриса и т.н..........защото може да имате проблем с някоя дюза и да вкарва повечко бензин, дори и при изгасен мотор......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се,маслото е 10в40. Амомалия в работата на мотора няма,освен че като загрее пуши бяло.

.......плътно бяло във вид на пушек или пара......ако е във вид на пара и пуши само когато леко позагрее и спира да пуши когато вече мотора е напълно загрял, тогава това е нормално, но когато пуши плътно бяло , тогаваможе би имате проблем с мотора и водната система, влиза вода в цилиндрите ,което не е добре........да ви намалява водата в радиатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......плътно бяло във вид на пушек или пара......ако е във вид на пара и пуши само когато леко позагрее и спира да пуши когато вече мотора е напълно загрял, тогава това е нормално, но когато пуши плътно бяло , тогаваможе би имате проблем с мотора и водната система, влиза вода в цилиндрите ,което не е добре........да ви намалява водата в радиатора?

 

Не колега, пуши си като напълно загрее и си е плътно бяло. Звука на мотора си е същия, но плътността на маслото се промени след като долях (преди 2м). Течността в радиатора е на максимум и цвета си е нормален за нея Зелен. В казанчето обаче за антифриза положението е друга бира. Един пръст на дъното (много под минимума) и е само утайка. Предполагам отивам към основен ремонт. Дори и да е тъпата гарнитура на главата пак трябва да се шлайфа :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...