Премини към съдържание

Малко въпроси за Outlander XL


  

3 гласа

  1. 1. ??? ???????? ?? ???????

    • 2.0 TDI - 140 PS (VW)
      1
    • 2.2 HDI - 156 PS (PSA)
      2


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

Идва време вече да намеря подобаващ заместник на любимата Carisma, и за момента съм се насочил към Outlander XL (след 2007 година, дизел).

Предвид това че имам куче от голяма порода, а и с него ми се налага да пътувам доста (нещо което обичам да правя) по изложби, а избрания автомобил има достатъчно голям багажник за да събере дори 3-4 кучета и още толкова човека (май не остана място за багаж, но затова хората са създали багажни кутии за покрива).

Та въпросите са ми:

- към кой двигател да се насоча 2.0 или 2.2 (първия четох че е по-шумен и по-муден, а втория от майсторите с които говорих казаха че е по-податлив на повреди)?

- салонът задължително ще е кожа (много по-лесно се чистят космите отколкото по текстилната тапицерия)

- Как ви са най-честите проблеми при този автомобил?

- няколко автотърговци се опитват да ми пробутат Citroen C-Crosser или Peugeot 4007 с думите че "ама те са съвсем еднакви само фаровете са различни", макар че съм сигурен че има разлика основно по ходовата част (прав ли съм?)

- Какво да гледам като признаци на недобро поддържане от старите собственици.

 

Ще бъда благодарен за всеки съвет и насока.

 

 

http://i.imgur.com/alVNAED.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а бензиновия двигател не те ли интересува? 2.4Л 163к.с. ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, а бензиновия двигател не те ли интересува? 2.4Л 163к.с. ?

 

Предпочитам дизели

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Всичко им е еднакво само визията е различна .

ПС Няма лоша кола, има зле подържана кола !

Аз имам 2,2 дизела , доволен съм купих я нова 2009 септември, 120000 км е вече нямам дертове освен обичайните ( шарнири сменени и двата), дискове предни и накладки, съединител сменен гаранционно на 25000 км от тогава до сега всичко е 6.

Среден разход при нормално каране 7,5-8л/100км определено е по малко капризния мотор спрямо този на ФВ 2,0 140 коня

2,2 е мотор на Пежо.

УСПЕХ !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...