Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Акумулатор и тенекеджия


Ivy

Препоръчано мнение

Здравейте!

 

Моето Митсубиши пак има нужда от доктор... Днес, след компетентната намеса на DJ - я, успяхме да го запалим, но определено ще имам нужда от нов акумулатор...въпросът е какъв и с какви характеристики - колата е Митсубиши Лансер 91 г., 1,8 Дизел.

 

Не ми стига, че не пали, ами и градушката (предполагам, че е от това) е успяла да огъне предния капак на две места и се е спукала боята :icon_crying: ...забелязах го днес и направо не мога място да си намеря! Препоръчайте някой тенекеджия, когото да посетя, след като "добрите" застрахователи ми опишат щетата...

 

Благодаря предварително и разчитам на вашите мнения! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Мога да ти препоръчам двама тенекеджии понеже скоро ми се налагаше да се занимавам с тях. Единият е Асен Петров - в Младост при ХМС-то. Ето три негови телефона: 0888 214 319 / 0878 214 319 / 714 42 54. Другият се казва Сашо и се намира в Горубляне на много неудобно място. Тел. 0888 304 004. Можеш да се обадиш и поне да разпиташ за цени - не е нужно да ходиш да я оглеждат защото всеки може да си представи какво се е получило от градушката. И най-важното: имаш повреден само един "детайл" - капака. Защото тенекеджийте работят на "детайл"! Независимо дали е целия капак или лайсна, която е 10см. широка и 20см висока цената е абсолютно една и съща - 100лв. на детайл при Асен. Абсурдно за мен. За една леко хлътнала ламаринка (с площ една педя), която трябва да се натисне отвътре за да се изправи и да й се пръсне една драскотина ми искат 100лв. Колкото и за предния капак. Ненормална работа. Отказах се от първия защото ми искаше 600лв (бяха към 700, но ми каза "айде закръглям ти ги на 600" :icon_censored: ) за да ми изправии 1 лайсна и маската (съвсем леко изкривени), да залепи предната броня, която бе леко пукната в едно ъгълче и да ги боядиса тези неща заедно с десния калник, който имаше само една драскотина. За кола която струва около 3 бона 700лв за нищо работа са ужасно много. При другия ми излезе 460, като човека ми оправи и доста други дреболийки, за които при Асен трябваше да дам по 100лв на всяка. И то качествено ми ги направи. Обади се и разпитай, само за капака дори Асен би трябвало да ти иска не повече от 100лв а и е на доста по удобно място. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За акумулатора ти според мен е добре да си купиш Български, по-евтини са и са с добра гаранция и ясен произход. Обърни внимание на това какъв ампераж е стария ти и дали е с ляв или десен +. Мисля че е 75Аh за твоя Лансър, но не съм сигурен. Хубаво е да си го купиш от място където се продават много акумулатори, за да не е застоял. Късмет!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Акумулатор си купи от Гишин 0888457022!!! Той е човекът акумулатор! Намира се отстрани на Техническия университет!!! :drag:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За акумулатора ти според мен е добре да си купиш Български, по-евтини са и са с добра гаранция и ясен произход.

Напълно подкрепям. Досега съм карал само с БГ акумулатори и нямам 1 оплакване, въпреки че ми се случви да подложа един на екстремен тест - дълго време без заряд, пресушаване почти до половината и доливане с чешмяна вода. После работеше поне още 2 години, а съвсем не беше нов.

Естествено повечето хора ще ти кажат, че вносните са по-добри, защото са по-скъпи. Това да не те впечатлява.

 

И понеже да купиш акумулатор не е ядрена физика, ако е по-близо до теб може да отидеш в едно много добро магазинче на бул. България - пряката след Порше центъра. Там преди имаше нещо за електрокари и накрая остана само акумулаторницата. Вътре работят 2-3 доста възрастни господа с вид на пияници, на са много добри и отзивчиви.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И понеже да купиш акумулатор не е ядрена физика, ако е по-близо до теб може да отидеш в едно много добро магазинче на бул. България - пряката след Порше центъра. Там преди имаше нещо за електрокари и накрая остана само акумулаторницата. Вътре работят 2-3 доста възрастни господа с вид на пияници, на са много добри и отзивчиви.

 

Аз последно си смених акумулатора там, tmintov ме насочи, хората си разбират от работата, дават и гаранция.

Ако не можеш да се ориентираш къде е мястото, ето карта:

Цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, вярно не работи, нещо не ми върви с линковете напоследък.

Ще пробвам с прикачена снимка:

http://img340.imageshack.us/img340/7471/snimkawd0.th.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

oт 3 години карам с монбат акумулатор, без да съм го свалял за дозаряд, до сега-просто безупречен!!! :icon_thumbup: :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж на всички...смених акумулатор, но пак не пали понякога...проблемът е другаде за съжаление...а и си имам нова драскотина на задната дясна врата и на десния калник...станало е, когато си зарязах колата след като отново не запали :icon_crying: Ще има работа и за тенекеджиите след като отстраним другия проблем...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...