Премини към съдържание

Пинин 1.8 GDI не държи обороти


Препоръчано мнение

Здравейте колеги моля помагайте !!!! Имам Пинин 1.8 GDI бензин 2000 година .Проблема е следния : Колата пали но държи само ниски обороти като дам газ и гасне ( смених помпата в резервуара не е от нея ) Моля за помощ . Смених и свещите и от там не е .Държи се така все едно не му достига горивото .Разбрах че има и филтри в помпата за високо налягане Въпросът е къде е тази помпа за високо налягане ? Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги моля помагайте !!!! Имам Пинин 1.8 GDI бензин 2000 година .Проблема е следния : Колата пали но държи само ниски обороти като дам газ и гасне ( смених помпата в резервуара не е от нея ) Моля за помощ . Смених и свещите и от там не е .Държи се така все едно не му достига горивото .Разбрах че има и филтри в помпата за високо налягане Въпросът е къде е тази помпа за високо налягане ? Благодаря предварително.

.......грешната помпа сте сменили,......проблема най вероятно е в ГНП-то,има помпа за високо налягане, колко атмосфери държи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги моля помагайте !!!! Имам Пинин 1.8 GDI бензин 2000 година .Проблема е следния : Колата пали но държи само ниски обороти като дам газ и гасне ( смених помпата в резервуара не е от нея ) Моля за помощ . Смених и свещите и от там не е .Държи се така все едно не му достига горивото .Разбрах че има и филтри в помпата за високо налягане Въпросът е къде е тази помпа за високо налягане ? Благодаря предварително.

Аз залагам на дросела. Колега някакви мигания по таблото в оранжев цвят?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каде се намира помпата за високото налягане? По таблото всичко е наред не дава грешка .Отзад излиза чернилка като на лоша горивна смес.Има ли горивен филтър някаде преди нея? Ако помпата не работи ще пали ли колата? Благодаря Преварително.

Редактирано от chvora
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на дросела. Колега някакви мигания по таблото в оранжев цвят?

.....цт,ще изгубиш залога...... :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам подобен проблем. Помпата за високо налягане се намира вдясно от кората на двигателя.

Има едно мъничко филтърче , като се свали тръбичката за входящото гориво.

Изважда се с подходящ винт. дълго е около 1 см. и диаметър около 3 мм.

Дано да е от него. ново струва 5 лв.При мен нещата са различни не е от филтърчето.

Помпата не вдига налягане и не се знае от какво е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Опитах да го изчопля това но не излиза опасявам се да не е нещо друго ? как се вади това чудо набито ли е или е клеасало? според вас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В ратола или балканстар. И най-добре да си носите свалената с вас и да ги сравните на място.

п.п. Какво е състоянието на старата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е оправен след като почистих цялата бензинова система и изкъртих въпросния филтър на помпата за високо налягане.Благодаря на Всички отзовали се !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....цт,ще изгубиш залога...... :D

Изгубих залога.......:D

Не мога да повярвам че до такава степен може да е забит филтъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изгубих залога.......:D

Не мога да повярвам че до такава степен може да е забит филтъра.

.....виждал съм много, ама наистина много GDI-та с този проблем.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Преди време и аз имах същият проблем но по прочетеното във форума разбрах че дроселната клапа се прецаквала и за това отидох в един сервиз свалихме я и тя беше хванала доста обилен нагар.Изчистихме нагара по клапата и след това джипа заработи много добре но сега от около 1-2 седмица ми намали оборотите и след това ще започне да гасне и сигурно ще трябва пак да видя дроселната клапа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...