Премини към съдържание

Амортисьори от волво с40


Препоръчано мнение

Здравейте, колеги!

 

Понеже ми се разтропа малко предницата след една ропа до Чирпан, а майсторите, които ми я прегледаха казаха ,че не виждат никъде другаде проблем , се предполага, че амортисьора е болежката. Та случайно един приятел сменя амортисьори на неговото волво С40 97-ма година и се чудих дали не мога да използвам здравия му амортисьор. Наясно съм, че е хубаво да се сменят двата, но нямам пари в момента, а смятам че един прилично здрав би бил по-добър вариант от моят предполагаемо проблемен.

 

ПС: Моето митсу е 1.8 МПИ от края на 95-та

 

Благодаря ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Та случайно един приятел сменя амортисьори на неговото волво С40 97-ма година и се чудих дали не мога да използвам здравия му амортисьор.

Предполагам Волвото е S40, то не че има С40 :) и щом е преди 99 г. амортисьорите са същите като твоите .

Само че имат разлика ляв и десен и трябва да видиш твоят който е за смяна, дали съвпада с неговия здрав .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам Волвото е S40, то не че има С40 :) и щом е преди 99 г. амортисьорите са същите като твоите .

Само че имат разлика ляв и десен и трябва да видиш твоят който е за смяна, дали съвпада с неговия здрав .

 

Благодаря за отговора. Това за страните е ясно,а относно модела, просто пиша на кирилица и за едно S не ми се сменяше езика. Ще гледам какво се случва и дано ми свърши работа тоя моя човек, че доста ядове ще ми спести.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: каризма и волво С40 имат много части които стават както на едната така и на другата кола понеже са сглобявани в един и същ завод двете коли.Амортисьорите стават както и джанти и много други части.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: каризма и волво С40 имат много части които стават както на едната така и на другата кола понеже са сглобявани в един и същ завод двете коли.Амортисьорите стават както и джанти и много други части.

Така както си го написал, човек ще си помисли, че винаги стават, :) обаче от 99г. нагоре не стават, въпреки че са сглобявани в същия завод .;)
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 99г не стават, обаче коя кола ако е 99г, Каризмата ли? Аз мога ли да попитам следното - ако Волвото е примерно 2002г, ще му станат ли части от коя да е Каризма, макар и след фейса?

А от двигателите на Волво и Каризма, само 1,9TD ли е общата допирна точка?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 99г не стават, обаче коя кола ако е 99г, Каризмата ли?

На никоя каризма не стават .
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За преди фейслифта на Волвото със сигурност стават за Каризма,защото си карам с амортисьори свалени от Волво S40...Но..

Имах следната случка:продадох два амортисьора от старата за новата Каризма,и се оказа че не стават...но след като майстора ми поиска чашките и тампоните ,всичко се намести...Сложи целите макферсони от старата каризма на Фейслифтовата...Което означава че цял макферсон от Волво до 99г стават за две каризми... :good:

Изпробвано.Ако пропускам нещо колегата mario_64

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...