Премини към съдържание

Летящата кола


Препоръчано мнение

Днес попаднах на това

http://www.aeromobil.com/specification

Влезнахме наистина в 21 век :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_rock: Наистина добра разработка!

Дано скоро стане масов продукт! :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно, наистина!

Клипът в заглавната страница от линка в първия пост е истинско вдъхновение :)

 

С риск да прозвучи нескромно, но... мислим съм си за подобна идея, само че във варианта "безмоторен самолет <-> колело", макар и с electric assistance.

Но този вариант е доста по... налудничав и неприложим на практика :)

Чест и почитания към изобретателите на аеромобила.

Освен да им пиша за моето колело, може пък да им помогне с нещо, примерно да я сгънат тая кола на две :D

 

И малко критика: към момента прототипа ми се струва непрактичен (затова е и прототип) в следните аспекти:

1. би било добре да може да излита в движение, примерно както се движи по нормален двулентов път; а не от специална писта. Съответно и после да се приземи;

2. би било добре ако достига малко по-голяма височина и по-висока максимална скорост - все пак да има смисъл от летенето от гл.т. на предвижването, а не само за удоволствие;

3. като вътрешно пространство да е по-практичен...

В крайна сметка не е лесно да съчетаеш кола и самолет в едно цяло. Според мен по-трудно е да направиш самолет от кола, отколкото обратното, т.е. тук подхода е бил как от самолет да направят кола, просто аеродинамиката изисква много жертви.

 

имам предвид, но да може да:

- излита и се приземява самО и да е устойчиво на пътя;

- да му се прибират крилата за да може да кацне и да се движи на нормален път; и съответно да излети от него;

- айде, макар да е за 1 човек, макар че за двама ще е по-добре

 

:D

Редактирано от Арх. Пътко
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тя може да излети от почти всяко шосе. Проблемът е че крилата като се разтворят става 8320 милиметра широка. Значи не просто не трябва да идват насреща коли, ами и храстите и дърветата да са по-навътре ... да има едно поне по 1 м от двете крила, че даже и повече. Щом минимално върви ... грешка - лети с 60 км/ч, значи излита при някъде 40-45 км/ч и то ако няма насрещен вятър. Ако има и при 35...

Готиното е че с това нещо гражданска и винетка ти не требват. Лошото е като станат достъпни и хиляди хора си купят нещо такова. Почват разрешение от "кулата" за полет, навигации и всичко отнасящо се за летенето с малки самолети. Чувал съм от летци че е сложнотия. По-просто едва ли ще стане с нарастване на бройката. Браво на изобретателя :icon_rock:

Редактирано от Andy Van Der Drift
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...