Премини към съдържание

Колт - VI


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Не можах да си обясня кога и как сработва TCL, в смисъл преди палене си свтва и изгасва знака, след това нито веднъж не ми е светвал знака.

Как да разбера дали ми работи това устройство, трябва ли да светва лампичката когато е сработил и предотвратил изгубване на траекторията ?

1.5 DiD - 2006 г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно караш внимателно и не е имало нужда да се включи. Най-лесно да пробваш е като забоксуваш малко и лампата трябва да започне да мига което е сигнал че системата работи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не работи :icon_crying: , предната вечер на кръстовище въртях гуми в кишавото време и предницата танцуваше поне 5-10 метра но нямаше индикация по таблото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Явно не работи :icon_crying: , предната вечер на кръстовище въртях гуми в кишавото време и предницата танцуваше поне 5-10 метра но нямаше индикация по таблото.

 

Я пробвай и странично да я пързулнеш малко.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай в завой на някое кръгово. При мен се включва предимно в завои като прекаля със скоростта при въртене на гуми на място не се включва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добра идея, особено ако имате сняг някъде на близо, може при Колт само при странично ускорение системата да се задейства.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробавм някой път когато съм сам.

В интерес на истината Колта е много стабилен в завоите и не съм имал проблеми със следенето на тракеторията, дори когато беше заледено по улиците си мислех че ТПС-а върши чудесна работа, защото освен леки захласвания нищо друго не се е случвало.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

TCL e тракшан нали ???? при мене свети зелено и мига само когато се задейства ... на колт 6

 

Извинявам се, заглавието е объркано, по резумция както на Галантите си мислех че е TCL, но на таблото преди палене пише/светва TPS и символа с криволичеща кола и след запалване на двигателя изгасят.

До сега не ми е светнал нито веднъж, дори и в поледицата и затова си мисля, че има някакъв проблем.

При следващата смяна на маслото ще помоля Пламен да го тества с компютъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, заглавието е объркано, по резумция както на Галантите си мислех че е TCL, но на таблото преди палене пише/светва TPS и символа с криволичеща кола и след запалване на двигателя изгасят.

До сега не ми е светнал нито веднъж, дори и в поледицата и затова си мисля, че има някакъв проблем.

При следващата смяна на маслото ще помоля Пламен да го тества с компютъра.

 

Утре като я запалиш, виж дали изгасва заедно с някоя от другите лампи. Ако изгасва сама, влез на широко място на втора и дай газ докрай, завивайки рязко с волана и гледай дали мига оранжевата лампа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Свети ми зелено, когато се включи тази количка и изгася когато не е активно и си карам спокойно. Така че тествай...на елкон.

Редактирано от Емил Димитров
Пишете по-грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин обърнах повече внимание и установих, че на контакт не свети лампичката с поднасяща кола (не светва никаква зелена лампа), а TPS си свети докато не се запали двигателя. Възможно е да е изгоряла подсветката за включване на програмата и затова да си мисля че не работи.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли, гледах по VIN и не можах да се ориентирам. Може пък и наистина да нямам тракшън контрол.

 

:link:

 

:link:

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/328/7881328k.jpg ммммм като се запалва колата е оранжево като сработи е зелено

 

 

Моят сайтhttp://www.vindecoderz.com/EN/check-lookup/XMCMNZ37A6F026327

Редактирано от d3stars
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли, гледах по VIN и не можах да се ориентирам. Може пък и наистина да нямам тракшън контрол.

 

:link:

 

:link:

 

Гледай какъв купон ще излезе сега, като нямаш такова оборудване...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз и на двете снимки не виждам такава лампа. Сега прочетох книжката на колата и пише точно така:

Лампата за TCL/ASC Светва при контакт и изгасва след запалване на двигателя, примигва когато се задейства системата, при превъртане на гуми или поднасяне в завой. Мен ми прилича да нямате такава система. Всичките ми коли които съм карал и имат такава система винаги е сработвала когато превъртат двигателните гуми.

Поздрави :drinks:

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тонка ти да не си ) Рей Чарлс )))))))))))))) лек оранжав отенък се вижда там е въпросната лампа мисля че пича просто няма тази система

 

http://prikachi.com/images/503/7881503e.jpg

Редактирано от d3stars
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да да, видях я, втората снимка се вижда по-ясно, сори. Ти имаш, а за колегата май наистина няма щом на контакт не свети. Аз съм имал само на един или два Смарта 44 ( от Колтовите) такава система и до колкото си спомням под пасажерската седалка отпред имаше една голяма черна кутия, която приличаше като на управляващ блок точно за TCL, до като при Колтовете(смартовете) без TCL нямаше такава кутия. Може ли да обърнеш внимание ти дали имаш нещо такова?

Мерси.

Редактирано от tonino_g3
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Гледай какъв купон ще излезе сега, като нямаш такова оборудване...

 

Ха, купон не, но изненада за мен определено. За в бъдеще ще бъда по-внимателен като знам, че няма такава система. Здраве да е, явно много съм се доверил на продавача, щом чак след година и три месеца след покупката съм решил да обърна внимание.

:icon_n_king:

Но пък, явно гумите са добри и широки за малкото купе за да не съм имал неприятни инциденти с поднасяне, че до ден днешен все съм си мисли че има тракшън програма. :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...