Премини към съдържание

Volvo S40 GDI 1.8 2000 122hp проблем горивна система


bersin007

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Собственик съм на Volvo S40 с двигател Митсубиши GDI 1.8 2000 122hp. Много съм си доволен от колата обаче почнаха проблемите.

Инсталирал съм обикновена газова уредба. 2 години беше ОК, обаче започна да прекъсва. Имам чуството, че прекъсва повече като загрее.

Изгубила е мощност, може би работи на 3 цилиндъра. Преди 4-5 месеца смених свещите с NGK IZFR6B. Каквито махнах, такива сложих(100лв). За съжеление проблемите продължиха. Купих си 2 стари бобини от автоморга и смених 2 от бобините - критерий външен вид, тъй като не знам как да установя, къде е проблемът. Имам чувството че една седмица след това колата работеше добре, но след това се влоши. Продължава да пали трудно и ако не я форсирам гасне като е стдудена. Дайте идея какво може да и е. Намерих бобини за 75лв/бр(Аку сан)( и някакви други за 150/170лв/бр). Като ми споделиха, че това е най-ментеливият вариант. Някои да е пазарувал от Китай WWW.alibaba.com? Там има по 25$/бр. Ако има някоя подходяща тема моля да ме упътите!

 

Благодаря предварително.

Емил

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много съм си доволен от колата обаче почнаха проблемите.Инсталирал съм обикновена газова уредба.

Не разбирам много, но проблемите са ти почнали от това, че си сложил газова уредба на GDI двигател! GDI и газова уредба са несъвместими понятия. Двигателят GDI работи по различен начин, потърси във форума има много писано... за тези двигатели всеки препоръчва майстора Милен от Пловдив! Виждам даже, че му разглеждаш профила в момента.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам много, но проблемите са ти почнали от това, че си сложил газова уредба на GDI двигател! GDI и газова уредба са несъвместими понятия. Двигателят GDI работи по различен начин, потърси във форума има много писано... за тези двигатели всеки препоръчва майстора Милен от Пловдив! Виждам даже, че му разглеждаш профила в момента.

 

Имаш ли представа дали има горивен филтър различен от този до резервоара? Защото ако има, не съм го сменял никога.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абе той филтъра ще ти е най-малкия проблем, въпроса е какво е станало с бензиновите инжектори. На газ поне върви ли в момента?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

не е от филтъра сменям го на всяка смяна на маслото и при мен го има този проблем но за сега никой не може да ми каже от какво го прави това

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 седмици ...

На тос мотор газ не му трябва...по добре е щяло да стане да я продадеш и да купиш 1.8 16v 115коня ...тука е за газ...търси Милен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...