Премини към съдържание

Задни фарове


mihail30

Препоръчано мнение

Имам един въпрос. Как се свалят задни фарове на SPACE STAR 2002 г.? Видях че има два винта развивам ги и когато издърпвам фара не излиза от гнездото.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Двата болта и се дърпа здраво нямя какво да се счупи(ако става въпрос за стоповете)че на мойта нямам задни фарове :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос. Как се свалят задни фарове на SPACE STAR 2002 г.? Видях че има два винта развивам ги и когато издърпвам фара не излиза от гнездото.

 

Здравей колега,

аз съм ги свалял за да сменя изгоряла крушка.

наистина има 2 винта, но те държат фара откъм вътрешната част (до багажника). От другата страна има (на памет) 3 пластмасови ушета, в които влизат 3 къси "борчета" на фара за да запазят равновесието от външната част. Често там са боклуци и просто дърпане на целият фар не става. Аз с лек натиск (от вън, от към мигача) като лост след като махнах 2-та винта и се чудих какво още го държи (а не пада) видях 3-те държача.

Дали го обясдних разбираемо? Т.е. фара се държи на 5 опорни точки, от вътрешната страна са 2-та винта, а от външната (но под фара и не се виждат) са другите 3.

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

аз съм ги свалял за да сменя изгоряла крушка.

наистина има 2 винта, но те държат фара откъм вътрешната част (до багажника). От другата страна има (на памет) 3 пластмасови ушета, в които влизат 3 къси "борчета" на фара за да запазят равновесието от външната част. Често там са боклуци и просто дърпане на целият фар не става. Аз с лек натиск (от вън, от към мигача) като лост след като махнах 2-та винта и се чудих какво още го държи (а не пада) видях 3-те държача.

Дали го обясдних разбираемо? Т.е. фара се държи на 5 опорни точки, от вътрешната страна са 2-та винта, а от външната (но под фара и не се виждат) са другите 3.

Поздрави

И аз ги развивам но не излиза и ми се стори, че нещо го държи към ламарината.И как се справи по точно със тези '' борчета''.?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги развивам но не излиза и ми се стори, че нещо го държи към ламарината.И как се справи по точно със тези '' борчета''.?

 

Дърпаш смело,като споменаваш м.....та ..... и така става:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И аз ги развивам но не излиза и ми се стори, че нещо го държи към ламарината.И как се справи по точно със тези '' борчета''.?

 

От външната страна с длето като лост лекичко къде напъвам, къде дърпам. То веднъж някое борче да се измъкне (ликичко или изцяло) вече е по-лесно. Опитай се и на 3-те места последователно да ги разхлабваш, така че целият фар да има луфт. Тогава ще видиш точно какво го държи и ще станеш по-смел в напъването/дърпането ;)

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...