Премини към съдържание

Компютъра


били

Препоръчано мнение

Дисплея ми изписва много голям разход между 12 и 22 л/100км. Помогнете ако някои е имал този проблем .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дисплея ми изписва много голям разход между 12 и 22 л/100км. Помогнете ако някои е имал този проблем .

Кажи поне каква е колата, двигателя! Аз като тръгвам редовно ми изписва 30/100 :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кажи поне каква е колата, двигателя! Аз като тръгвам редовно ми изписва 30/100 :D

Извинявам се за пропуска! Имах предвид среден разход 12/100км. (при положение ,че е бил 8/100км.

Колата е Mitsubishi Space Star 2000г бензин 1.8 122 коня .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,ако искаш да полчиш отговор дай по подробно.Показвала е 8/100 и изведнъж 12/100 или постепенно се вдигна разхода. За мен този разход е възможен правил съм го зимата ,че и повече.

Караме колата от 5години изключително в града и сега в момента ми показва 10,5/100.Занулявал ли си скоро компа,аз го занулявам на всяко зареждане.Това 8/100 сега ли е или лятото?

Зависи дали колата се кара на къси разстояния и дали е в натоварен трафик.За по сигурно го замери пълно/пълно и тогава ще му мислиш.Весели Празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,ако искаш да полчиш отговор дай по подробно.Показвала е 8/100 и изведнъж 12/100 или постепенно се вдигна разхода. За мен този разход е възможен правил съм го зимата ,че и повече.

Караме колата от 5години изключително в града и сега в момента ми показва 10,5/100.Занулявал ли си скоро компа,аз го занулявам на всяко зареждане.Това 8/100 сега ли е или лятото?

Зависи дали колата се кара на къси разстояния и дали е в натоварен трафик.За по сигурно го замери пълно/пълно и тогава ще му мислиш.Весели Празници!

Здравейте! Тази промяна се получи след смяна на акумулатор и си помислих ,че е от компа . Днеска разбрах ,че разхода е реален (повишен ) а разход 8/100 е сега зимата достига 9/100 много рядко 10/100 . Може би след празниците ще ходя на диагностика. Предполагам ,че е датчика за температурата.

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като си сменил акумулатора се е занулил компа.Нормално е да започне да ти показва разход 22/100, и да го сваля като увеличаваш разстоянието(пробега).Според мен за момента всичко е ок. Не разбрах за температурния датчик какъв е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като си сменил акумулатора се е занулил компа.Нормално е да започне да ти показва разход 22/100, и да го сваля като увеличаваш разстоянието(пробега).Според мен за момента всичко е ок. Не разбрах за температурния датчик какъв е проблема.

двама препатили колеги ми споделиха ,че температурния датчик като се прецака и дава информация на компа ,че мотора е студен и от там идва разход като на студен мотор .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:icon_refuse: Ако това стане, ще светне иконката за диагностика

Има логика в това което казваш .Между временно аз сипвам в горивото добавка с надеждата ,че нещо може би ще се прочисти.След няколко дена ще пиша какъв е резултата ;)

Видях ,че си от Варна ако се наложи да ходя на диагностика къде ще препоръчаш да отида

Редактирано от били
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново, светва ли ти "еко гди" лампата след като загрее? Ако светва и нямаш други индикации значи си ок. Днес заредих и разхода ми е 8,57 пълно/пълно а на компа ми беше 10,5.

Така че, не виждам за какво се притесняваш.Това показание на компа е след като го занулих. Сега пак е занулен та до следващото зареждане.Минал съм 463км. от тях имам 65 извън града.

Ако колата върви и всичко е ок по таблото, карай смело и весело.

Редактирано от Живко и Галя
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Компютъра не го гледай. Той е по-подходящ да отчита разход при дълъг път със сравнително постоянна скорост, макар и там да ми дава разлика от около 1 литър. Сега зимата в града очаквай разход между 9 и 11, зависи кога и как си караш колата. Поне аз такъв правех миналата зима. За сега съм на 9 в града.

Редактирано от S.Iliev
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново, светва ли ти "еко гди" лампата след като загрее? Ако светва и нямаш други индикации значи си ок. Днес заредих и разхода ми е 8,57 пълно/пълно а на компа ми беше 10,5.

Така че, не виждам за какво се притесняваш.Това показание на компа е след като го занулих. Сега пак е занулен та до следващото зареждане.Минал съм 463км. от тях имам 65 извън града.

Ако колата върви и всичко е ок по таблото, карай смело и весело.

След като сложих присадката разхода влезе в нормата (9.5/100) ,но от време на време се усеща едно леко придърпване като чели съм натиснал малко педала а не съм ,но пък по таблото нищо не свети и ще си я карам докато светне или догодина ще мина профилактично диагностика.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присадка? Добавка за гориво ли имаш в предвид?

Да. Преди време ползвах такава за дизела (кастрол )

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На GDI-ката усещаш ли нещо. Аз се замислям дали да не пробвам с някаква добавка, че онзи ден заредих на ШЕЛ-а на Сливница и колата тръгна :D преди това, приятелката ми заредила на OMV за 20 лв. и беше ужас.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На GDI-ката усещаш ли нещо. Аз се замислям дали да не пробвам с някаква добавка, че онзи ден заредих на ШЕЛ-а на Сливница и колата тръгна :D преди това, приятелката ми заредила на OMV за 20 лв. и беше ужас.

Преди време като карах дизелова кола ползвах тази добавка за прочистване на системата и имаше ефект и на разхода. Сега се надявам да има ефект и при бензина. След време ще знам как е и мога да ти пиша на ЛС ако искаш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей отново, светва ли ти "еко гди" лампата след като загрее? Ако светва и нямаш други индикации значи си ок. Днес заредих и разхода ми е 8,57 пълно/пълно а на компа ми беше 10,5.

Така че, не виждам за какво се притесняваш.Това показание на компа е след като го занулих. Сега пак е занулен та до следващото зареждане.Минал съм 463км. от тях имам 65 извън града.

Ако колата върви и всичко е ок по таблото, карай смело и весело.

Каква е тази "еко гди" лампа ? Никаква лампа не ми свети след като загрее .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/454/7686454E.jpg

Светенето на зелената лампа( GDI ECO)означава,че двигателя работи в икономичен режим, т.е. консумира малко гориво.

/Зелената светлина в оборотомера,малко трудно се разпознава от снимката/

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/454/7686454E.jpg

Светенето на зелената лампа( GDI ECO)означава,че двигателя работи в икономичен режим, т.е. консумира малко гориво.

/Зелената светлина в оборотомера,малко трудно се разпознава от снимката/

След като беше писал за тази лампа отворих таблото и видях ,че е изгоряла. Смених я и наистина почна да свети ,но само като е на ход .Така ли трябва да е ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ама не е :no2:

За сега още не съм пропищял ,но съм минал само 450 км. за тия километри установих (не знам дали е от това),че разхода ми падна .Не съдя по данните от компа ,а по това колко сипвам и колко минавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...