Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Букса


social1986

Препоръчано мнение

Колеги, имам едно въпросче ..

Прави ми проблем буксата, която влиза в датчика на разпределителния вал ( до колкото знам на този датчик му казваме "палец" ) Каде мога да си я намеря и под точно какво название. Извинявам се за глупавия въпрос ... :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам едно въпросче ..

Прави ми проблем буксата, която влиза в датчика на разпределителния вал ( до колкото знам на този датчик му казваме "палец" ) Каде мога да си я намеря и под точно какво название. Извинявам се за глупавия въпрос ... :)

 

А защо мислиш че е буксата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да използвам темата с това заглавие като попитам и аз за нещо. Може ли някой да ми припомни коя букса се слага на ключа тип "врътка" за ел. управлението на фаровете? Имам някакъв спомен за три букси с еднакво захващане - две черни и една бяла, но не съм сигурен за цветовете. Не ми работи вдигането на фаровете и понеже свалях ключа да му сменя крушката може да съм закачил друга букса. Много преди това си монтирах фаровете. Не мога да кажа със сигурност откога не работи вдигането и свалянето. Заничах за моторчетата, за откачен кабел там, но не можах да се ориентирам. Късите светят много ниско. Всичко над 40 км е риск. Шофьори и пешеходци отсреща са доволни че не им свети в очите, ама друго хубаво няма.

Фактически причината може да е:

- в моторчетата и закачването на кабела за тях

- буксата

- самия ключ (нали се прави на парчета да му смениш ламБата)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя да използвам темата с това заглавие като попитам и аз за нещо. Може ли някой да ми припомни коя букса се слага на ключа тип "врътка" за ел. управлението на фаровете? Имам някакъв спомен за три букси с еднакво захващане - две черни и една бяла, но не съм сигурен за цветовете. Не ми работи вдигането на фаровете и понеже свалях ключа да му сменя крушката може да съм закачил друга букса. Много преди това си монтирах фаровете. Не мога да кажа със сигурност откога не работи вдигането и свалянето. Заничах за моторчетата, за откачен кабел там, но не можах да се ориентирам. Късите светят много ниско. Всичко над 40 км е риск. Шофьори и пешеходци отсреща са доволни че не им свети в очите, ама друго хубаво няма.

Фактически причината може да е:

- в моторчетата и закачването на кабела за тях

- буксата

- самия ключ (нали се прави на парчета да му смениш ламБата)

 

Andy утре ще проверя, коя е буксата при мен. Обаче сигурен ли си, че две от буските са черни? На стария ми имаше и жълта...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами защото преди време колата ми придърпваше зверски ( уточнение, че го правеше когато си поиска, на място падаха оборотите, даже понякога гаснеше ) и я бях закарал при един майстор ... беше я закачил на компа и на място тогава нямаше проблеми докато не размърда буксата. Те на буксата нали са 3 пина и тогава ми споиха 3 кабелчета преди буксата и им сложиха по една обувчица и директно на пиновете на палеца и така нямах проблем в продължение на половин година. Преди няколко дена започна пак да предърпва и точно като размърдах кабелите на буксата и оборотите на колата играят. В момента върнах старата букса и предърпва много рядко, но оттогава колата изгуби ускорение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/ACP-Camshaft-Position-Sensor-CPS-Genuine-Low-Cost-Direct-Replacement-/361112948450?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AMitsubishi%7CModel%3AGalant&hash=item5414024ee2

 

колеги това възможно ли е да е реално предвид това, че тук цените са над 100 лв. .......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

http://www.ebay.co.uk/itm/ACP-Camshaft-Position-Sensor-CPS-Genuine-Low-Cost-Direct-Replacement-/361112948450?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&fits=Car+Make%3AMitsubishi%7CModel%3AGalant&hash=item5414024ee2

 

колеги това възможно ли е да е реално предвид това, че тук цените са над 100 лв. .......

Абсолютно реално е... обаче това не е оригинална част. В смисъл оригинална си е за производителя който я е произвел, но не е ОЕМ Мицубиши ;) ... от там вече е на късмет дали ще ти върши работа и колко време :)

П.С. Такива заместите се намират и в Бг .. пак с горното условие...

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги така и не разбрах тази букса къде да я търся. При покупка на датчика в комплект с него ли е ?

 

Това, което си показал на снимката е самият датчик. Теб това ли те интересува, или самата букса дето се закача за датчика? Ако става въпрос за датчик - в "купува-продава" има няколко галанта на части, можеш спокойно да вземеш оригинален втора употреба. Колкото до буксата, предполагам единственият ти вариант е - пак да вземеш от галант и да презапояваш жици.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...