Премини към съдържание

Задна врата


netranger

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Имах неблагоразумието да преместя при отворена задна врата лостчето на lock( от горна на долна позиция) позиция и да затворя вратата. Сега не се отваря нито отвън нито отвътре. Нито с централното. Някои може ли да даде идея как да я отворя? Слагам снимка за да се види за кое лостче говоря. Space star 1.8 GDI 1999.

 

https://www.dropbox.com/s/i06zlr5y771hle7/20141213_184748.jpg?dl=0

post-12544-000532200 1418490540_thumb.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махаш кората на вратата, вдигаш палчето за заключване и след това бъркаш покрай ключалката, за да отвориш с лостчето на външната дръжка - предполагам, че ти е счупена външната дръжка и затова не се отваря отвън.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Махаш кората на вратата, вдигаш палчето за заключване и след това бъркаш покрай ключалката, за да отвориш с лостчето на външната дръжка - предполагам, че ти е счупена външната дръжка и затова не се отваря отвън.

 

Колега как да махна кората на вратата след като е затворена и болтовете не са достъпни?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен 2 пъти се получава така след заключване на всички врати с бутона до шофьора заради малкото ни дете и се оправя с WD40 - спрея си има тръбичка, за да напръскаш навътре в ключалката/механизма през отвора, който ти се вижда като махнеш болтчето на механизма за отваряне на вратата. Ако има счупено ... лошо.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винтовете на кората могат да се развият докато е затворена вратата - само трябва да знаеш къде са и да си по-внимателен да не надраскаш пластмасите. и След това кората се вдига нагоре и излиза. Ориентирай се по другата задна врата къде са винтовете на кората.

Редактирано от Petar_pk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Винтовете на кората могат да се развият докато е затворена вратата - само трябва да знаеш къде са и да си по-внимателен да не надраскаш пластмасите. и След това кората се вдига нагоре и излиза. Ориентирай се по другата задна врата къде са винтовете на кората.

 

Ами няма такова нещо. Задната кора се държи на 3 винта(единия от които е абсолютно недостъпен при затворена врата. Освен това кората се държи и на едни като нитове(пластмасови) и за да се махне трябва да се дръпне назад и нагоре. Днес пробвах варианти от горе при свален прозорец да бъркам( не става) От вън да вкарам нещо като шиш до палеца ама пак не става. Чудя се ако пробвам от другата страна през пантите да махна цялата врата?

 

Помагайте хора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз моята съм я свалял 3 пъти на затворена врата. И щипките като ги знаеш къде са, се вадят и те лесно.

Редактирано от Petar_pk
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имах неблагоразумието да преместя при отворена задна врата лостчето на lock( от горна на долна позиция) позиция и да затворя вратата. Сега не се отваря нито отвън нито отвътре. Нито с централното. Някои може ли да даде идея как да я отворя? Слагам снимка за да се види за кое лостче говоря. Space star 1.8 GDI 1999.

 

https://www.dropbox.com/s/i06zlr5y771hle7/20141213_184748.jpg?dl=0

Привет,позволих си да ползвам темата на колегата по същия проблем със задната врата,по-точно /дясна/ отвътре се отваря,но отвън се налага да стисна няколко пъти дръжката и тогава се отваря.Правя разлика между задържането на механизма на едната и другата/проблемната/врата,но не съм отварял/махал/кората.Дайте съвет какъв може да е проблема.Извинявам се,за неправомерното включване и се надявам модераторите да ми простят.Лека вечер на всички и спорна седмица.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Aз моята съм я свалял 3 пъти на затворена врата. И щипките като ги знаеш къде са, се вадят и те лесно.

 

Добре бе колега на същата марка и модел кола? 3тия болт напълно блокиран защото не е навътре а към стената на вратата. Тоест реално към палчето. Как си успял да го развиеш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега погледнах при мен вратата и си спомних, че този винт с напън на цялата кора го изкарах от пластмасата, в която е завит. Тези винтове държат много малко. След това нямах проблеми да си го завия пак на същото място.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имах неблагоразумието да преместя при отворена задна врата лостчето на lock( от горна на долна позиция) позиция и да затворя вратата. Сега не се отваря нито отвън нито отвътре. Нито с централното. Някои може ли да даде идея как да я отворя? Слагам снимка за да се види за кое лостче говоря. Space star 1.8 GDI 1999.

 

https://www.dropbox.com/s/i06zlr5y771hle7/20141213_184748.jpg?dl=0

Здравей колега! аз имах същия проблем .Един апаш ми разглоби корите от вътре аз после ги събрах .Разглобяват се доста пластмаси от към багажника и всички около вратата и чак тогава самата кора на вратата . Опитай ;) може и да успееш при мен друг успя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...