Премини към съдържание

Малко информация за 2.0 TFSI


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Както се вижда от заглавието на тема, ще се радвам вещите лица във форума да кажат някоя дума за този мотор на Ауди-2005г.(200кс) Най - вече дали е проблемен, защото чета разни неща от сорта:

- тъй като горивото се впръсква директно в цилиндрите, всмукателните клапани се зацапвали и работата на мотора се влошава

- гори много масло

- имало няква цедка на маслената магистрала към турбото, която се запушва и може да стане беля

- проблем с дюзите

Единствения плюс, че бил икономичен за конете си.

Разбира се, много мнения и много "разбирачи". Затова, ако някой е имал досег с този мотор, ще съм благодарен да сподели.

Няма да предам любимата марка. :) Не е за мен колата... Поздрави :icon_bye: :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Както се вижда от заглавието на тема, ще се радвам вещите лица във форума да кажат някоя дума за този мотор на Ауди-2005г.(200кс) Най - вече дали е проблемен, защото чета разни неща от сорта:

- тъй като горивото се впръсква директно в цилиндрите, всмукателните клапани се зацапвали и работата на мотора се влошава

- гори много масло

- имало няква цедка на маслената магистрала към турбото, която се запушва и може да стане беля

- проблем с дюзите

Единствения плюс, че бил икономичен за конете си.

Разбира се, много мнения и много "разбирачи". Затова, ако някой е имал досег с този мотор, ще съм благодарен да сподели.

Няма да предам любимата марка. :) Не е за мен колата... Поздрави :icon_bye: :rulez:

Мойто мнение е ,че това е сервизен автомобил,направен за ремонт ,не е за каране.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:) не съм съгласна с колегата напълно, имала съм такова, и нямах никакви проблеми, причината да се разделим - заменихме го с 1.8 TFSI 2008 /чисто новичко/
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само съм чувал за този двигател и общото недоволство от него е разходът на масло. При едни харчи нормално, при други достига до над половин литър за 1000 км. Заглеждал съм ауспусите на такива аудита и на 5 от 6 бяха не просто черни, а и мазни.

Иначе било кеф да се карат, вървели доста добре, не харчели много за вървенето си и можело да горят около 6,5 при желание.

Така че задължително по-нова машина, с неголям пробег, с ясна сервизна история без пропуски и малко късмет за в бъдеще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз само съм чувал за този двигател и общото недоволство от него е разходът на масло. При едни харчи нормално, при други достига до над половин литър за 1000 км. Заглеждал съм ауспусите на такива аудита и на 5 от 6 бяха не просто черни, а и мазни.

Иначе било кеф да се карат, вървели доста добре, не харчели много за вървенето си и можело да горят около 6,5 при желание.

Така че задължително по-нова машина, с неголям пробег, с ясна сервизна история без пропуски и малко късмет за в бъдеще.

 

Или просто не си купувай такова :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...