Премини към съдържание

Покупка на двигател от САЩ и доставка до България?


Препоръчано мнение

Привет колеги,

 

Някой от вас знае ли как стоят нещата с внос на двигател от САЩ до БГ? Какви такси има около това? Чувал съм, че имало нещо като "акциз", но не зная какво означава това.

 

Примерно ако си намеря един двигател (4G63-turbo) и закупя в Америка и го разглобя леко, ще мога ли да изпратя целия пакет до България, без да плащам допълнителни сметки? Само чрез контейнер ли ще стане, или може и по самолет? Въобще не зная как функционира транс-континенталната поща :D.

 

Всякакви съвети приемам!

Редактирано от Kryndon
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колега ,

 

Мито и ДДС се плащат задължително при внос извън ЕС. Като е важно да се уточни , че ДДС - то се дължи върху общата сума (в случея двигател + транспорт) .

Да приемем , че двигателя тежи около 200 - 300 кг. и решите да го пратите по въздух. Транспорта ще ви е около 2000 - 2500 долара и ще трябва да заплатите около 500 долара ДДС само за транспорта плюс ДДС и мито за двигателя .

Акциза се заплаща за внос на автомобил от САЩ . Дали се дължи при внос на двигател не мога да кажа с сигурност .

 

Моят съвет е да си вземете само турбо и да си го пренесете с личният багаж . И ако евентуално имате нужда от бутала , мотовилки или други части да си ги закупите от там и да ги пратите до България .

 

поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори да е на части пак при вноса ще ти търсят документа за стойността на частите и транспорта, за да ти вземат таксите :) Освен ако не се внесе като личен багаж, когато се прибира някой от там насам ама мисля че максимума е до 14кг. или нещо такова (както примера за турбото за който писа iansto).

Няма мито и ддс ако стойността на стоката е доказана, че е под 30$ (с транспорта) :)

Ако ги внасяш в Англия и от там си ги докараш до България там мисля, че прага за обмитяване е до 50$.

Общо взето предвид лестния внос на коли и части от Япония в Англия мисля че да си намериш същото в Англия и да си го докараш в България ще ти е по-изгодно отколкото от място извън ЕС :)

Редактирано от zexer
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дори да е на части пак при вноса ще ти търсят документа за стойността на частите и транспорта, за да ти вземат таксите :) Освен ако не се внесе като личен багаж, когато се прибира някой от там насам ама мисля че максимума е до 14кг. или нещо такова (както примера за турбото за който писа iansto).

Няма мито и ддс ако стойността на стоката е доказана, че е под 30$ (с транспорта) :)

Ако ги внасяш в Англия и от там си ги докараш до България там мисля, че прага за обмитяване е до 50$.

Общо взето предвид лестния внос на коли и части от Япония в Англия мисля че да си намериш същото в Англия и да си го докараш в България ще ти е по-изгодно отколкото от място извън ЕС :)

 

Благодаря ти и на iansto за съветите.

 

И двамата имате право, особено като се има впредвид цената на транспорт/такса. Принципно целта ми беше, че ако ще се правят модификации на двигателя, направо да се сложи готов турбиниран (оригинален). Но може би ще ми излезе много по-евтино ако си взема Турбо/ЕКУ от Щатите, и си ги внеса в България под формата на личен багаж. Иначе бутала и мотовилки сте прави, могат и в ЕС/България да се намерят.

 

Благодаря отново :)!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...