Премини към съдържание

Гумените тампони на задните носачи


SLX

Препоръчано мнение

Пичове, решил съм да сваля целия заден мост на ВР-а и да подменя всички гумени тампони по него. Вече съм поръчал всичките тампони, който са между моста и купето, имам и биалетки и тампони за стабилизиращата щанга, но ми се струва добра идея да сменя и всички тампони на надлъжните носачи също, обаче не знам кой къде продава гумените вложки. Не искам полиуретанови, а гумени. Някой да даде идея или цена?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз сменях всички тампони от зад, но ги пратих за рециклиранe, ако се нуждаеш мога да ти дам номерче, човека е от София!

Редактирано от Светльо Ангелов
Пиши грамотно!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз сменях всички тампони от зад, но ги пратих за рециклиранe, ако се нуждаеш мога да ти дам номерче, човека е от София!

......интересно колко са ти взели за рециклиране,при положение че струват по 20-25 лв единия и ги имам на склад.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой пресмятал ли е колко излиза реновиране на предното и задното окачвания? :icon_hmm:

Мисълта ми е да се запази "тялото" на носачите, а всички гумени детайли да се заменят с нови. Ако шарнира не подлежи на замяна/рециклиране, носача се заменя с нов. Смяна на всички тампони по стабилизиращите щанги, тампони на преден и заден мост, смяна на биалетки, реглажните болтове и т.н. :rolleyes:

Редактирано от A9A
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой пресмятал ли е колко излиза реновиране на предното и задното окачвания? :icon_hmm:

Мисълта ми е да се запази "тялото" на носачите, а всички гумени детайли да се заменят с нови. Ако шарнира не подлежи на замяна/рециклиране, носача се заменя с нов. Смяна на всички тампони по стабилизиращите щанги, тампони на преден и заден мост, смяна на биалетки, реглажните болтове и т.н. :rolleyes:

Това съм започнал да правя за цялата задна част на ВР-а, до месец ще го окомплектовам и ще пиша цена. Открих, че шарнирът на задния напречен носач (този, който в другия му край са реглажните болтове) става след мааалко струговане от хонда акорд - нещо като 16 лв. цена. Иначе ОЕМ върви цяла част носач с шарнир и струва майка си и баща си. Но парт номерата на ВР и ЕА галант са различни за този носач. Тампоните ми по колата са се много напукали, макар и здрави, а тези между моста и купето са направо опечени. Със сигурност промяната ще е положителна и ще е под 333 лв. по първични изчисления и то с ОЕМ тампони на щангата и тези между моста за отзад.

 

Пламенчо ако обади цени, ще може и в темата да се ориентира човек.

 

 

 

 

 

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това съм започнал да правя за цялата задна част на ВР-а, до месец ще го окомплектовам и ще пиша цена. Открих, че шарнирът на задния напречен носач (този, който в другия му край са реглажните болтове) става след мааалко струговане от хонда акорд - нещо като 16 лв. цена. Иначе ОЕМ върви цяла част носач с шарнир и струва майка си и баща си. Но парт номерата на ВР и ЕА галант са различни за този носач. Тампоните ми по колата са се много напукали, макар и здрави, а тези между моста и купето са направо опечени. Със сигурност промяната ще е положителна и ще е под 333 лв. по първични изчисления и то с ОЕМ тампони на щангата и тези между моста за отзад.

 

Пламенчо ако обади цени, ще може и в темата да се ориентира човек.

.....средната цена е около 20 лв на тампон....но имате и регл. болтове, които са пак по около 20 лв. броя....имам и втулките за въпросните носачи, и шарнири си имам.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...