Премини към съдържание

Свети ми лампата на ръчната спирачка


ti6кo85

Препоръчано мнение

Постоянно ми свети лампата на ръчната, когато превключвам скоростите от време на време гасне, от какво може да е? Може ли да има датчик за накладките нещо? Space star ми е колата 2002г 1,9 дизел.

Редактирано от Светльо Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

постоянно ми свети лампата на ръчната, когато превключвам скоростите от време на време гасне, от какво може да е? Може ли да има датчик за накладките нещо? Space star ми е колата 2002г 1,9 дизел

 

Скоро да сте си проверявали нивото на спирачната течност?Ако не сте е твърде вероятно да е под минимума и за това да гасне от време на време лампата.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

В казанчето където се сипва течността, има една пластинка, ако е разместена ще ти свети постоянно. :)Погледни там. :)

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Постоянно ми свети лампата на ръчната, когато превключвам скоростите от време на време гасне, от какво може да е? Може ли да има датчик за накладките нещо? Space star ми е колата 2002г 1,9 дизел.

Привет,най-вероятно проблема е в казанчето за течност/или е малко,или в поплаваковата система/,но е възможно да е в бутона на ръчната.Успех в отстраняването на проблема. Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност е спаднало ниво на спирачна течност.На мен ми се скъса спирачен маркуч към предно ляво колело и като изтече спирачна течност ми светна лампата за ръчната.Имаш датчик на казанчето за течността.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега я си виж спирачните дискове и накладки - колко са износени. За мен не би трябвало да се долива течност в казанчето. Ако няма някакъв проблем, тя намалява защото е необходима повече сила челюстите да натискат дисковете ( така мисля аз , ако е грешно, нека някой сподели ). :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е в нивото на течността, долях и се оправи. Благодаря. :)

......да де, ама щом нивото ти е паднало, значи най вероятно накладките са ти на привършване......провери си ги за да не те изненадат........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега я си виж спирачните дискове и накладки - колко са износени. За мен не би трябвало да се долива течност в казанчето. Ако няма някакъв проблем, тя намалява защото е необходима повече сила челюстите да натискат дисковете ( така мисля аз , ако е грешно, нека някой сподели ). :)

Ами малко грешно. Тя, силата, си е една и съща. Просто при износването накладките стават по тънки, буталцето се премества повече навън, обема в цилиндърчето се увеличава и там вече се събира повече течност. И затова нивото в казанчето пада. Може да долееш, но като сменяш накладките, ако предварително не отлееш част от течността от казанчето, като върнеш буталцата ще прелее.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е поне мисля горе долу в правилната посока :) . По добре си виж дисковете и накладките , пък после доливай спирачна течност. Между другото има ли някакво време на което е хубаво да се подмени. И сложна ли е процедурата :?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...