Премини към съдържание

Спирачни апарати на Лансер 1,3 96


nikel

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

имам следния проблем - и двата предни спирачни апарата задържат колелата. единия повече, другия по малко. вчера май някой от тях съвсем спря да отделя, защото се загуби инерцията, колата гасне и трудно върви. оставих я там където направи проблема, за да не я мъча. въпросът е - могат ли да се разблокират/отпуснат/ремонтират някак си спирачните апарати или трябва да търся други, втора употреба, тъй като предполагам че чисто новите са доста скъпи?

Благодаря предварително за вниманието и помоща!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно може да им има на маркучите? питам защото в сервиза когато ми сменяха задните накладки, ми казаха за затягането на предните спирачки. т.е. би следвало да са ги погледнали тези работи, или пък не... за това ако може да си по конкретен за маркучите, благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

:mitsu-smiley: Колега, не се притеснявай, проблема се оправя. Имам същия автомобил. Вероятно са скъсани гумичките и са влезнали боклуци, кал, пясък и апарата не може да се движи. Така ще ти отидат и накладките. Иди при майстор да ги разглоби, почисти, малко грес, ако трябва да се сменят болтовете и си готов. :mitsu-smiley: Поздрави !

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно може да им има на маркучите? питам защото в сервиза когато ми сменяха задните накладки, ми казаха за затягането на предните спирачки. т.е. би следвало да са ги погледнали тези работи, или пък не... за това ако може да си по конкретен за маркучите, благодаря!

На маркучите им има 18 години служба, ако никога не са сменяни.

Време е в такъв случай да бъдат подменени с нови-качествени.

Същото и с апаратите - една пълна профилактика би им се отразила повече от добре.

Редактирано от frantic_
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ясноооо, ще се отправям утре към специалист тогава! Ако успея да стигна до него, без да запаля колелата :D . Благодаря на всички отзовали се! Лека вечер!

Редактирано от Светльо Ангелов
Главни букви!
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...