Премини към съдържание

Mигачите спряха да светят


VLSN

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Днес когато включих лостчето за мигача нямаше никаква индикация.Колата е Спейс Стар 1.6, 2003 г. Оказа се, че не ми работят всички мигачи, не става и от аварийното копче.Погледнах бушончето, здраво е. Какъв може да е проблема? Ако на някой му се е случвало същото моля да сподели. Предварително благодаря.

Редактирано от Hristo
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледнах бушончето, здраво е. Какъв може да е проблема?

Бушончето само го погледна, или го замени с друго за проба ? .

Ако не е бушона, значи е изгоряло релето, а може и буксата да се е измъкнала, както каза Петър, но като знам как си имат подсигуровка против измъкване- на дали .:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бушончето само го погледна, или го замени с друго за проба ? .

Ако не е бушона, значи е изгоряло релето, а може и буксата да се е измъкнала, както каза Петър, но като знам как си имат подсигуровка против измъкване- на дали .:)

Смених го с друго и пак не стана.Къде се намира това реле,за да го преверя и него.Благодаря

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми те са отделни бушони за мигачи и за аварийни. Освен да са изгоряли и двата.

Това което видях на кутията с бушони и от упътването което имам е само един №18-10А.Най вероятно да не е от бушоните.Благодаря ти за съдействието, колега.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Релето е там при бушоните - зад кутийката за очила отляво на волана. Прегледай релето - то е поставено хоризонтално и понякога спойките на платката се прекъсват. Може да ги презапоиш.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Релето е там при бушоните - зад кутийката за очила отляво на волана. Прегледай релето - то е поставено хоризонтално и понякога спойките на платката се прекъсват. Може да ги презапоиш.

На мен бушоните са ми под капака на двигателя отпред (от страна на волана).Дали релето не е там в кутията с бушони?Благодаря. :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш и в купето, огледай хубаво.

Благодаря колеги, сега ще ида да огледам възможните варианти. :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги куплонга към аварийните на е излязал.Намерих релето което е зад кутийката за очила, само се чува едно цъкане като натисна аварийните или мигачите.Опитах се да го отворя но не стана.Предполагам че се отварят,но ме беше страх да напъна повече да не счупя нещо.Ако някой е отвярял да каже какъв е по-безопасния начин.В понеделник трябва да намеря нов такъв за да видя дали това е проблема.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма безопасен начин. Подпъхваш тънки отверки там, където са чоповете от двете страни. Измъкваш го нагоре и презапояваш всички спойки. Успех :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Намерих релето което е зад кутийката за очила, само се чува едно цъкане като натисна аварийните или мигачите.Опитах се да го отворя но не стана.

Щом проблема не може да се оправи с чук, значи е електрически ..:D

Занеси релето на някой радио- телевизионен техник да ти го прегледа и ако трябва да презапои някоя свръзка ..

Но преди това да те попитам, ти прегледа ли и бушоните които са в купето, че по горе си писал за бушони само при двигателя ? .:)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щом проблема не може да се оправи с чук, значи е електрически ..:D

Занеси релето на някой радио- телевизионен техник да ти го прегледа и ако трябва да презапои някоя свръзка ..

Но преди това да те попитам, ти прегледа ли и бушоните които са в купето, че по горе си писал за бушони само при двигателя ? .:)

От бушоните в купето не видях на капачето накой от тях да отговаря на мигачите и затова не съм ги прегледал.Ще трябва да погледна пак. :icon_hmm: А това че релето цъка какво трябва да означава.Ако има бушон изгорял дали ще го прави или ако е измъкнат куплонг?От утре ще се разтръгна по майстори,вчера и днеска ги няма.Малко е неудобно да се кара без мигачи, но от друга страна живея в Смолян не в София, Пловдив или някой друг по-голям град.На всички колеги само :good: :icon_clap: :icon_clap:

Редактирано от VLSN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема беше релето, въпреки, че след като го отворих отвътре изглеждаше като ново.След като го смених мигачите заработиха.Здраве и безаварийни километри на всички. :icon_thumbup: :drive:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Колеги проблема беше релето, въпреки, че след като го отворих отвътре изглеждаше като ново.След като го смених мигачите заработиха.Здраве и безаварийни километри на всички. :icon_thumbup: :drive:

Колега а колко струва едно такова и ново или втора ръка взема ,че и аз има такъв проблем

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега а колко струва едно такова и ново или втора ръка взема ,че и аз има такъв проблем

 

При мен въпросното реле изгоря вчера . За ново ми поискаха от 36лв. до 67лв. това са цени за гр.Варна. Също така повечето магазини го нямаха в наличност. Проблема си го реших тази сутрин, отидох в една морга и си взех втора употреба за крупната сума от 2лвhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен въпросното реле изгоря вчера . За ново ми поискаха от 36лв. до 67лв. това са цени за гр.Варна. Също така повечето магазини го нямаха в наличност. Проблема си го реших тази сутрин, отидох в една морга и си взех втора употреба за крупната сума от 2лвhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_dance.gif.

Благодаря колега

и при мен е това ще ходя утре да търся част ...поздрави и безаварийно

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...