Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте, предстои ми да купувам зимни гуми за Мицубишито ми . Аутлендер 1- 2004 г - бевнзин. Оригиналните гуми са Yokohama с размер 215/60/R16 - летни.

Струва ли си да търся същата марка и какъв размер трябва да са зимните гуми. Замислил съм се отделно и джанти за тях да търся. Гумите ще купя нови, джантите втора употреба. Мицубишито го карам повече извънградско,вилата ни е в полупланински район, градско - колкото да изляза от София.

Също така имам идея летните да ги купя една идея по-високи - 65 , защото лятото ходя по язовири и ако може още малко да се вдигне купето. Но ми прави впечатление, че като завъртя волана, ръба на гумата е много близко до подкалника и не зная по-високите гуми дали няма да опират при завой.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Погледни на колоната на шофьорската врата има написани с какви размери може да се кара и с какво налягане трябва да са.

За зимни може да избереш най-тесните като размер, но според мен след като имаш "4х4" това е без значение. Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

NOKIAN най-добри за зимата, а размера го виж на табелката на колонката на шофьорската врата...желателно е да спазваш размера!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

NOKIAN най-добри за зимата, а размера го виж на табелката на колонката на шофьорската врата...желателно е да спазваш размера!!!

 

Спрях се на Алпин 5 - Мишелин. 215х60х16

Редактирано от evgeni.filimonov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, преди месец се обух с : Michelin Latitude Alpin 265/70 R16 112T

дот от 2014 година

След първия сняг (около 15-20см) нямах абсолютно никакви проблеми,

само веднъж закъсах и се оказа че съм карал само на задното задвижване :icon_blush:

Поздрави

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нови гуми Nokian WR SUV 3, също 265/70,16. Миналата седмица в Събота пътувах през Петрохан. Бях приятно изненадан, никъде не ми се наложи да пускам предното. Препоръчвам :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с нови гуми Nokian WR SUV 3, също 265/70,16. Миналата седмица в Събота пътувах през Петрохан. Бях приятно изненадан, никъде не ми се наложи да пускам предното. Препоръчвам :icon_thumbup:

да много яки гуми

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...