Премини към съдържание

SRS - Carisma


Препоръчано мнение

Колеги, имам въпрос, но първо да споделя какво ми се случи:

Запалвам колата, давам на задна скорост и "Бум" от дясната страна, 2-3 секунди след това второ "Бум" от лявата страна... и от коланите започна да излиза лек пушек. Като ги опънах бяха затегнати, но с раздвижване си заработиха. Няколко секунди се чудих какво стана, но веднага ми светна, че са ми гръмнали "патроните" за страничните въздушни възглавници, а и лампата SRS на таблото светна... Хубавото в случая е, че не ми се пръснаха седалките и не се отвориха еърбеците.

Та въпросите са ми:

- Случвало ли му се е на някой от вас да му гръмнат така "патроните" от нищо?

- Къде мога да отида да ми презаредят "патроните" и да ми проверят за изправност системата SRS?

 

Благодаря предварително за коментарите.

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

 

Та въпросите са ми:

- Случвало ли му се е на някой от вас да му гръмнат така "патроните" от нищо?

- Къде мога да отида да ми презаредят "патроните" и да ми проверят за изправност системата SRS?

 

Благодаря предварително за коментарите.

Поздрави.

-Доколкото разбирам са се задействали пиропатроните на обтегачите на предни колани, до сега такъв случай съм нямал през многото години практика. Явно е имало скрит (или прикрит_от автоджамбазин) дефект в системата!

Пиропатроните не се презареждат, те са вградени в ролката(навивача-устройството) на което стои и се навива колана,и това цялото върви комплект!

-А иначе системата мога да проверя, най вероятно в паметта ще има "краш дата" и ще трябва да се префлашне за да стане въжин, тоест "чисто нов" , Но първо трябва да се провери и възстанови системата!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сменяш коланите. Сменяш и централата на SRS-а...... щом са гръмнали коланите без удар виновна е единственно централата. Ако се флашне и т.н. не се знае кога ще ги опържи пак.

Редактирано от Milen_z
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам въпрос, но първо да споделя какво ми се случи:

Запалвам колата, давам на задна скорост и "Бум" от дясната страна, 2-3 секунди след това второ "Бум" от лявата страна... и от коланите започна да излиза лек пушек. Като ги опънах бяха затегнати, но с раздвижване си заработиха. Няколко секунди се чудих какво стана, но веднага ми светна, че са ми гръмнали "патроните" за страничните въздушни възглавници, а и лампата SRS на таблото светна... Хубавото в случая е, че не ми се пръснаха седалките и не се отвориха еърбеците.

Та въпросите са ми:

- Случвало ли му се е на някой от вас да му гръмнат така "патроните" от нищо?

- Къде мога да отида да ми презаредят "патроните" и да ми проверят за изправност системата SRS?

 

Благодаря предварително за коментарите.

Поздрави.

........май някой е изпускал кафе/кола/нат. сок или вода там, къде не трябва,т.е. по центр. конзола ........търси си нова централа, заедно с коланите.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

-Доколкото разбирам са се задействали пиропатроните на обтегачите на предни колани, до сега такъв случай съм нямал през многото години практика. Явно е имало скрит (или прикрит_от автоджамбазин) дефект в системата!

Пиропатроните не се презареждат, те са вградени в ролката(навивача-устройството) на което стои и се навива колана,и това цялото върви комплект!

-А иначе системата мога да проверя, най вероятно в паметта ще има "краш дата" и ще трябва да се префлашне за да стане въжин, тоест "чисто нов" , Но първо трябва да се провери и възстанови системата!

 

Здравейте,

 

И на мен ми беше много странно какво се случи - относно прикритите дефекти, не ми се вярва да е това, понеже колата е купувана 2004 година.

 

Относно системата - къде се намира тя в колата и какво представлява?

 

Ще съм ви благодарен и ако ме ориентирате колко може да струва възстановяването на тази система и нови колани(със заредени пиропатрони) и къде мога да отида да направят тази операция.

 

Поздрави.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Можете ли да ми препоръчате сервиз, в който да ми свършат качествено работа по смяна на закопчалките с пиропатрони за коланите и системата за SRS (тази под подлакътника)... и някой има ли информация колко може да струва това?

Редактирано от Ивайло Нинов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...