Премини към съдържание

Проблем със CD-то на Лансър 2008


Cris

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

Имам следният проблем с моят Лансер'08- от извесно време(3-4 месеца), когато сложа CD в MMCS-а, тя започва да се мъчи известно време, докато го разпознае и просвири. В началото проблема се появяваше от време на време, но взе да зачестява, докато сега вече не иска да тръгне по никакъв начин. След като се помъчи извесно време изписва : "Play is impossible due to a focus error. Please eject the disk". Не че слушам толкова CD-та, но проблема е, че за да прехвърлиш нещо на хард диска на MMCS-a е необходимо да работи CD-то. В този смисъл са въпросите ми:

 

1. Знавате ли някой читав майстор(по възможност в София или наблизо), който може да диагностицира проблема и съответно да го оправи?

2. Moже ли да се качва музика на хард диска на MMCS без да се използва CD-то?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с някой почистващ диск, може да се зацапала оптиката.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин за качване на музика на харда без DVD-то. Или по-точно има, но е твърде сложен. За целта трябва още една кола с MMCS. Слагаш твоя HDD, прехвърляш си дисковете и после го връщаш на твоята кола. Цялата галимация се налага от факта, че музиката се конвертира в някакъв си формат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 години ...

Здравейте някой успял ли е да се справи с проблема ? На мен също ми изписва същия error - "Play is impossible due to a focus error. Please eject the disk"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени окото/лазера/ на четеца.

Всеки по-кадърен аудио майстор-маниак може да го подмени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени окото/лазера/ на четеца.

Всеки по-кадърен аудио майстор-маниак може да го подмени.

Изглежда това е единственото решение, опитах с тези почистващите дискове, но без ефект. Някой свалял ли е MMCS и дали трябва да се маха лайсната като на Lancer с обикновенното CD ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда това е единственото решение, опитах с тези почистващите дискове, но без ефект. Някой свалял ли е MMCS и дали трябва да се маха лайсната като на Lancer с обикновенното CD ?

 

Да, маха се лайсната, по един и същ начин се сваля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще се радвам, ако действително оптиката се подменя толкова лесно. Но първо трябва да се намери "правилният" майстор/сервиз. А и резервната част.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да "скочиш" в ремонт, дай малко инфо. Какви дискове ползваш? Фабрично записани?! CD-R, CD-RW?! Марка, модел. С каква програма ги записваш?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди да "скочиш" в ремонт, дай малко инфо. Какви дискове ползваш? Фабрично записани?! CD-R, CD-RW?! Марка, модел. С каква програма ги записваш?

Опитах с CD-R и с CD-RW(марката не мисля че е от значение)

Записвах ги с Windows Media Player и с Ashampoo и двата пъти на най- ниската скорост. Опитах и с DVD дискове но резултата беше един и същ...

И ти ли имаш подобен проблем ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Системата е доста капризна. Ползвай дискове на Verbatim. DVD записвай с imgburn. Има значение! В нета има подробно ръководство на БГ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...