Премини към съдържание

Тампони по окачването на галант


SLX

Препоръчано мнение

Здрасти банда, тая неделя видях един скъсан маншон отзад на галанта, та реших да го сменям, после скъсах единия шарнир на напречния носач, та добре че имах жокери, че приспособихме един от хонда. Но догато се занимавах с тая мила работа видях, че задният ми мост е доста ръждясал и в близкия месец планирам да го сваля целия, да подменя:

 

-тампоните на самия мост към купето

 

- тампоните на шенкелите

 

- тампоните на надлъжните носачи

 

- другия шарнир :icon_thumbup:, съответно да сменя реглажните болтове

 

- тампоните на стабилизиращата щанга отзад

 

- песъкоструй на моста и частите по задното окачване, боя, реглаж и газ

 

Тук във форума съм чел за майстор в Казанлък, който прави рециклиране на гумено-метални части. Предполагам ТОВА е човекът. Моля за потвърждение и да питам дали някой е правил при него тампони на шенкела и големите тампони на надлъжните носачи. Полиуретанът също е опция, ама нея ще я мисля допълнително.

 

Едно птиче ми каза, че член на клуба имал бизнес с такива работи, но не го знам кой е.

 

 

Преди години бях купил пълен комплект полиуретанови вложки за тампоните на двигателя, ма някъде съм си загубил, баси.

 

 

 

 

Редактирано от SLX
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е човека, който ми прави моите шарнири в Казанлък. Доволна работа, над 35 000км имам по невероятно отвратителни пътища и още са си здрави. Не знам, обаче за тампони. Иначе тези носачи на задния мост му ги пращай смело. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е човека, който ми прави моите шарнири в Казанлък. Доволна работа, над 35 000км имам по невероятно отвратителни пътища и още са си здрави. Не знам, обаче за тампони. Иначе тези носачи на задния мост му ги пращай смело. :good:

 

Супер, ама носачите с шарнирите им намерих цаката. Шарнирът от хонда струва 22 лв. и с малко струговане става бетон. ТампонИтИ остава да измъдря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...