Премини към съдържание

Мицубиши Каризма GLX


Icomico

Препоръчано мнение

Здравейте, харесал съм Каризма GLX, питам за мнението Ви и най-вече може ли да се сложи газ, тъй като имах GDI и се бях набутал жестоко. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С какъв двигател е? Мойта е GLX със 1,6 16V 90 к.с. старият двигател и миналата седмица и сложих газов инжекцион LandiRenzo, няма проблеми ако е този двигател.

Редактирано от MusicMAN
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята Каризма е GLX 1.8 бензин 115 к.с. разхода ми е 10/100 градско и 6-7/100 извън градско. Може да се сложи газов инжекцион който е доста по-скъп от обикновените газови но при този разход си заслужава. :D (аз лично обмислям лятото да сложа едно газово, защото вече не се издържа :D )

П.С. Някои хора слагат обикновени газови на инжекцион. Ако има някой по-компетентен да обясни плюсове и минуси би било добре. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята Каризма е GLX 1.8 бензин 115 к.с. разхода ми е 10/100 градско и 6-7/100 извън градско. Може да се сложи газов инжекцион който е доста по-скъп от обикновените газови но при този разход си заслужава. :D (аз лично обмислям лятото да сложа едно газово, защото вече не се издържа :D )

П.С. Някои хора слагат обикновени газови на инжекцион. Ако има някой по-компетентен да обясни плюсове и минуси би било добре. :mitsu-smiley: :icon_thumbup:

 

Здравейте!Карам такава 1.8 115кс с обикновенно газово ловато.Купих я от приятел и съм много доволен.Карам я малко повече от две години и да чукам на дърво нямам проблеми с газовото.С клапи на кутията и емулатор е направено.

Явно майстора е бил добър,щото върви като луда.На къси растояния харчи доста-12/100.Смесено 10/100.Извънградско 8.5/100.Не съм компетентен да обяснявам + и -,но при мен е факт че колата си върви...Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Каризмата, която съм харесал е 1,6 90 коня! Разбрах, че е ок! Ще видим дали и за цена ще се споразумеем с автокъщата. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Каризмата, която съм харесал е 1,6 90 коня! Разбрах, че е ок! Ще видим дали и за цена ще се споразумеем с автокъщата. :)

Препоръчвам да не си купуваш кола от автокъща...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Ако я взема от човек, пък не се знае какво я е правил, как я е карал из тукашните дупки, не мисля, че може да се намери добра кола от човек, който я продава. Твоето мнение? :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Жена и кола са до късмет. И до наблюдателност - естествено.

Хареса ли ти жена или кола, огледай, прецени харчовете и се хвърляй в дълбокото....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Минал съм само 370км още с газовия инжекцион, разход ми даде 9/100 смесено, 10/100 градско. На бензин ми даваше почти същия разход и не се издържаше и колкото и да ми е неприятно сложих газ.За вървене не се усеща почти разлика м/у бензин газ или поне аз не съм я усетил още. Всяко палене е на бензин и чака да стане 40 градуса антифриза и минава на газ, не се усеща как преминава. Ако е загряла пак пали на бензин и чака да я форсираш леко за да превключи. Светна ми чека на двигателя и за емулатор сложиха 4 резистора по 100 ома и от тогава не е светвал повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо? Ако я взема от човек, пък не се знае какво я е правил, как я е карал из тукашните дупки, не мисля, че може да се намери добра кола от човек, който я продава. Твоето мнение? :)

По принцип зависи от много неща дали да купиш кола от автокъща.Аз лично не бих.Виждал съм и съм чувал какви ли не страхотии за автокъщите...Не съм съгласен че "не може да си намериш добра кола от човек,който я продава".Доста колеги от форума си продават читавите коли...Но да не влизаме в спорове,няма смисъл,аз си дадох мнението и впечатленията относно модела.Пожелавам ти успех с покупката,откъдето и да е тя! :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ще взема Каризмата 1,6 90к. ... но каква като марка газова ще ми препоръчате за около 700-800лв. или трябва да спестя още кинти. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По-добре спести още пари за нещо среден/висок клас. Потърси в Гугъл има сайтове на фирми в България в които пише кои са среден и висок клас и се ориентирай кой модел да търсиш според парите които имаш. Давам пример http://powergas.bg/%D1%86%D0%B5%D0%BD%D0%B8/ защото са подредени добре по цена/клас (не правя реклама, случайно го избрах). Аз лично за неща свързани с газ (от съображения за безопасност) държа на високото качество и налях 1300лв. за Landirenzo Omegas Evo. Отделно на баща ми на колата сме доволни от Landirenzo като марка, чак на 8-мата година се наложи да смени мембраните на изпарител от същата марка и навъртяни към 140 000км на газ. За сега съм с хубави впечатления, дано си заслужава повечето пари. Обиколи сервизите в Русе и виж какво ти предлагат като цени и марки и реши.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...