Премини към съдържание

При въртене на волана, се чува силно скърцане


shearerludmil

Препоръчано мнение

От 2 дни и откакто се постопли времето, при въртене на волана особено на първа се чува много силно скърцане. От външната страна на колата явно също се чува, защото като отворя страничните прозорци и става още по-силно. Ако карам направо, при по-големи дупки също прискърцва без да въртя волана. Някой да е срещал този проблем и да знае причина и начин за справяне?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен се случи преди повече от седмица. Заподозрях правия носач, поръчах нов, смених го и скърцането спря. Моята скърцаше на място като въртя волана. В движение също.

Според мен имаше живот в шарнира, селеновите втулки бяха здрави и чисти от замърсявания, но скърцането изчезна след смяната.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

От 2 дни и откакто се постопли времето, при въртене на волана особено на първа се чува много силно скърцане. От външната страна на колата явно също се чува, защото като отворя страничните прозорци и става още по-силно. Ако карам направо, при по-големи дупки също прискърцва без да въртя волана. Някой да е срещал този проблем и да знае причина и начин за справяне?

..........имаш проблем с правия носач.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните прави имат ли гресьорка на шарнира? Имам и друг въпрос - при съединяващия стъблото на амортисьора с носача болт има ли гумени шайби около отворите на втулката? За тези по ~6 см в диаметър и с дупка ~2,5 см гумички като шайби става въпрос. При мен имаше откъм купето, тоест в задния край на носача.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналните прави имат ли гресьорка на шарнира?

Ко ? Не ..:D

 

Имам и друг въпрос - при съединяващия стъблото на амортисьора с носача болт има ли гумени шайби около отворите на втулката? За тези по ~6 см в диаметър и с дупка ~2,5 см гумички като шайби става въпрос. При мен имаше откъм купето, тоест в задния край на носача.

Такива шайби има само към захвата на носача за моста ..
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

..........имаш проблем с правия носач.....

Колега , при теб каква е цената на този носач,каква марка е?Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 4 седмици ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...