Премини към съдържание

Като е топла не пали


tafobalki

Препоръчано мнение

Колеги, имам странен проблем, сутрин паля колата нормално, но в момента който загрее нормално не ще да пали. Или по-точно пали на два цилиндъра( подава сигнал само на едната бобина) след като запали светва чека и гасне, моля помагайте.

Редактирано от TASSO
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имам странен проблем, сутрин паля колата нормално, но в момента който загрее нормално не ще да пали. Или по-точно пали на два цилиндъра( подава сигнал само на едната бобина) след като запали светва чека и гасне, моля помагайте.

-Да беше дал малко повече данни за колата и мотора!...до тук се разбира че е (Колт бензин) само?!?! "Допълнения" като Газ има ли? След като светне чека , какво "пише в компа" ???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за пропуска за данните .колта е 97г 1.6 бензин без газово.а относно грешката не съм я закачал на комп да я видя каква е

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Датчик на разпределителния вал, така смятам :) Направи си само-диагностика и разбери грешката. Тя вече е регистрирана и седи в ЕКУ-то.

 

Самодиагностика: 1. Изключваш от контакт! 2. Залягаш под волана и намираш буксата за комуникация с ЕКУ. 3. Даваш на късо с кламер или проводник пинове едно и четири (или пин едно някъде на маса). 4. Подаваш на контакт - Чек енджин иконата ще започне да премигва. 5. Броиш премигванията като дългите импулси са десетици, а късите единици (пример едно дълго и две къси премигвания - грешка номер 12).

 

Едит: пропуснах да кажа, да споделиш номера на грешката като го установиш :)

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

извинявам се за пропуска за данните .колта е 97г 1.6 бензин без газово.а относно грешката не съм я закачал на комп да я видя каква е

Аз бях с почти същите симптоми и при мен се оказа датчик за положение на разпр. вал. Диагностиката я направи Пламен (DJ Tymbi).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите. Ще проверя грешката, но в момента е в бокса. Удариха я на паркинга и в момента я правят.

Редактирано от Емил Димитров
Моля пишете по грамотно.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...