Премини към съдържание

Ремонт на скоростна кутия (автоматик)


SNS

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги! И аз да се "похваля" с Галанта си. :) Вчера си карам по магистралата с 140км/ч и изведнъж, оборотите в червено и колата започна да намаля. От кутията се чува нещо, като виене. Предполагам, че торк конверторът е превъртял във вала. Обадих се на Марин (mario64), за съвет. Дръпнаха ме до Варна, добре че ми оставаха само 30км., че не е и добре да се тегли повече км.

За всички, които карате автоматик да знаете, че предварително нямаше никакви симптоми. Винаги съм го пазил, масло смених с оригиналното веднага след, като я купих в момента беше на около 35000км, 2г., дори мислих скоро да го сменям пак. Колата по километраж е на 204 000км, които поне аз мисля че са реални, защото е взимана директно от Германия и е много запазена.

Вчера говорих и с Пламен (DJ Tymbi), и според мен най-добре е да му пратя торка да го рециклира.

Но се чудя, къде във Варна да закарам колата за да разцепят кутията, да видят положението и да не ми одерат кожата. :D

Сега започвам и аз да проучвам, но търся мнения и от колегите от Варна, които могат да ми препоръчат, къде да отида. :yes3:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! И аз да се "похваля" с Галанта си. :) Вчера си карам по магистралата с 140км/ч и изведнъж, оборотите в червено и колата започна да намаля. От кутията се чува нещо, като виене. Предполагам, че торк конверторът е превъртял във вала. Обадих се на Марин (mario64), за съвет. Дръпнаха ме до Варна, добре че ми оставаха само 30км., че не е и добре да се тегли повече км.

За всички, които карате автоматик да знаете, че предварително нямаше никакви симптоми. Винаги съм го пазил, масло смених с оригиналното веднага след, като я купих в момента беше на около 35000км, 2г., дори мислих скоро да го сменям пак. Колата по километраж е на 204 000км, които поне аз мисля че са реални, защото е взимана директно от Германия и е много запазена.

Вчера говорих и с Пламен (DJ Tymbi), и според мен най-добре е да му пратя торка да го рециклира.

Но се чудя, къде във Варна да закарам колата за да разцепят кутията, да видят положението и да не ми одерат кожата. :D

Сега започвам и аз да проучвам, но търся мнения и от колегите от Варна, които могат да ми препоръчат, къде да отида. :yes3:

Защо ще цепите кутията? Като я свалите ( да предупредя - кутията се сваля без мотора, както много от майсторите правят :D ) вижте шлиците на плътния вал, ако са изядени или наранени, тогава ще умувате, ако е всичко ок, няма нужда да цепите кутията.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка понеже не разбирам толкова, а в момента още издирвам човек, който да направи тази операция във Варна. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка понеже не разбирам толкова, а в момента още издирвам човек, който да направи тази операция във Варна. :good:

......е ,тук Емо "колтчето" :senile: :lol: :icon_tongue: да се включи.......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка понеже не разбирам толкова, а в момента още издирвам човек, който да направи тази операция във Варна. :good:

 

Колега, чукни на Слави - 0895616479 - и питай колко ще излезе разглобяването - сервизът му е с/у обръщача на 13-ката на околовръстното. Едва ли ще е много скъпо, а за рециклажа може да си го пратиш при диджея, във Варна по моргите май има само един автоматик, и той е с превъртял торк и го продават на части горе във Виница :-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа къде евентуално да ти я свалят само. Водя моя Галант там за не много сложни манипулации. За моята кутия каза "Ще ти я смъкна, но иди някъде другаде да ти я отворят". Поне е честен. Ако те устройва:

 

Цък

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти кажа къде евентуално да ти я свалят само. Водя моя Галант там за не много сложни манипулации. За моята кутия каза "Ще ти я смъкна, но иди някъде другаде да ти я отворят". Поне е честен. Ако те устройва:

 

Цък

Мерси адаш, ама ми трябва някой, който разбира, защото трябва да види какво е положението и да каже дали проблема е само в торка, ако е така го пращам на Пламен да го рециклира.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чукни на Слави - 0895616479 - и питай колко ще излезе разглобяването - сервизът му е с/у обръщача на 13-ката на околовръстното. Едва ли ще е много скъпо, а за рециклажа може да си го пратиш при диджея, във Варна по моргите май има само един автоматик, и той е с превъртял торк и го продават на части горе във Виница :-)

Мерси колега, зная за Слави, дори мислих да се обаждам и на него, но проучвам и за други места.

Иначе втора употреба не ми трябва. Засега надеждата ми е проблемът да е само в торка и след рециклирането да си карам Галанчо още дълго време. :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.......когато свалите кутията, можеш да ми се обадиш и да ми кажеш по тел-а какво виждаш по нещата, за които те питам, и така може.........и пак повтарям, кутишта се сваля само тя, без да сваляте мотора, както някои колеги направиха......

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Най-после Галантът е отново във форма. :icon_thumbup:

Благодарности на Пламен (DJ Tymbi) за помощта и рециклирането на торк конвертора, на Жоро, който се справи с ремонта, на колегата, който ми го препочъва (japanfen), и на Сашо (sandimen), който ме издърпа по време на аварията. :yes3:

:rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...